Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se dostat do formy | rady

16. Leden 2020
Jak se dostat do formy | rady

Jak se dostat do formy | rady. Už vás nebaví jen polehávat a chcete udělat něco pro své tělo a shodit přebytečné kilogramy? Poradíme vám, jak na to. Musíte počítat s tím, že vytyčených cílů nedosáhnete hned. Proto buďte trpěliví. Nejvhodnější je začít nějakou očistnou kúrou. Pro tyto účely vám postačí očistné čaje, které se dají zakoupit v lékárnách. Většinou jsou čistě přírodní z bylin. Pokud jste náročnějším zákazníkem a chcete si i odpočinout, tak je pro vás vhodná lymfatická masáž, která podpoří odplavování odpadních látek z těla. Jestliže máte očistu za sebou, tak se můžete vrhnout na další kroky, jež vám pomohou dostat se zpět do formy.

Co je potřeba

- pevná vůle

1

Sportování

Vaším pomocníkem bude určitě sport. Je velice důležité, abyste si na začátku snažení vybrali aktivitu, jejíž provozování vás bude bavit. Pokud nemáte žádná zdravotní omezení a můžete dělat cokoli, tak máte na výběr ze široké škály sportů. Mnoho žen si velice oblíbilo body forming, jelikož toto cvičení pomáhá tvarovat postavu. Posilovat můžete i na strojích ve fitness centrech. Důležitá je pravidelnost cvičení. Nemyslete si, že když si občas půjdete zaběhat, tak zhubnete.

2

Správný jídelníček

Sportem nedokážete vše. Musíte tedy změnit i svůj jídelníček. Základním pravidlem je rozdělení jídla alespoň na šest menších porcí denně. Z jídelníčku byste měli vyškrtnout tučná jídla a naopak do něj zařadit ovoce a zeleninu. Mlsání si zkuste alespoň na nějakou dobu odepřít. Náhražkou sladkostí může být právě ovoce. Dobře vám také poslouží müsli tyčinky, které mají nižší energetickou hodnotu než čokoládové oplatky.

3

Pitný režim

Nezapomínejte na správný příjem tekutin, který by měl každý den překročit alespoň dva litry. Ideálně byste měli pít neslazenou vodu nebo čaj. Ovocné džusy nejsou zrovna vhodné. Pozor alkohol se do toho nezapočítává.

4

Péče o tělo i ducha

Dopřávejte si dostatek odpočinku, aby neklesala vaše výkonnost kvůli únavě. Nezanedbávejte ani péči o tělo. Při sprchování můžete používat peelingové sprchové gely, které pomohou s prokrvením a regenerací pokožky. Nezapomeňte dodávat pleti potřebnou hydrataci.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.