Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se orientovat v nabídce zájezdů | tipy

Jak se orientovat v nabídce zájezdů | tipy. Předprázdninový shon po zájezdech doléhá téměř na každého. Výhodné ceny na lukrativní destinace, skvělé podmínky, vše v ceně... Prodejci zájezdů uvádějí v nabídce kdeco. Jak se správně zorientovat v tom nepřeberném množství pojmů z nabídek zájezdů, vám přiblíží tento článek. Je libo poznávací zájezdy či jiné typy zájezdů?

1

Jako první a nejdůležitější krok před objednáním zájezdu je si všechno pořádně přečíst a porozumět tomu. Přečíst si podmínky, stravování, umístění a při jakékoli nejasnosti se poradit dřív, než vše zaplatím. Při lhostejnosti byste mohli být nemile překvapeni.

2

Strava

Velice důležitá položka při výběru zájezdu, která vám v podstatě říká, jaké jídlo budete mít v ceně, nebo jestli je stravování necháno čistě na vás. Často bývají jenom snídaně a to buď formou bufetu, švédského stolu nebo kontinentální snídaně (pečivo, džem, sýr, vejce, toast atd.). Avšak zajisté jsou i hotely, které nabízí plnou penzi, veškeré jídlo máte na hotelu. Je jen na vás čemu dáte přednost.

3

Poloha a ubytování

Prostudujte si mapu oblasti a ujistěte se, že je to přesně ta oblast, kterou požadujete. Udávají zde vzdálenost od moře a někdy i od centra města nebo oblasti. V ubytování píšou počet lůžek a případné vybavení pokojů.

4

Cena

Asi nejdůležitější faktor při výběru dovolené. Avšak je nutné si zjistit, za co přesně platíme. Zdali pouze za ubytování v hotelu, nebo i dopravu. A je dobré zjistit, jestli jsou v ceně započteny všechny palivové a emisní poplatky. Mnoho nabídek je mimo celkový zájezd, čili je to jen objednání hotelu nebo apartmánu bez dopravy. Hodně lidí pak na internetu prvních pár minut vyjeveně kouká, že se například na Kubu dostanou na dva týdny za 4 tisíce.

5

Pozor na pojištění, někdy bývá v ceně, většinou se však doplácí na osobu za den.

6

Typ zájezdu

Bývají většinou pobytové, čímž se myslí normální rekreační dovolená. Dále zde máme poznávací zájezdy, které mají za účel prozkoumat určitou oblast a navštívit spousty lokalit. Bývají většinou několikadenní a do okolních zemí, jako je Rakousko nebo Německo.

7

Snažte se si vybrat co nejdůvěryhodnější cestovku. Dbejte na reference, nepohrdejte doporučeními známých. Pamatujte, že je lepší cestovní kancelář s tváří, než úplně neznámá byť levná. Mnohokrát se stávalo, že se cestující nedostali domů.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybírat last minute | tipy
Jak vybírat last minute | tipy. Výborný způsob jak alespoň nějakou korunku ušetřit na letní dovolené je last minute zájezd. Toto lákadlo nabízí snad v…
Jak koupit levné letenky | tipy
Jak koupit levné letenky | tipy. V dnešní době se stále více opouští od nakupování cestovního zájezdu přes kanceláře a agentury. Lidé si raději celý v…
Jak strávit Silvestr netradičně | tipy
Jak strávit Silvestr netradičně | tipy. Konec roku se blíží a s ním i promýšlení toho, jak prožijete poslední hodiny starého roku a přivítáte ten nový…
Jak si užít Španělsko - svátky | tipy
Jak si užít Španělsko - svátky | tipy. I malé vesničky mají tradiční fiesty, které trvají nejméně týden. Mnohá venkovská města pamatují na konec skliz…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.