Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se vyznat v certifikátech kosmetických výrobků | rady

Jak se vyznat v certifikátech kosmetických výrobků | rady

Jak se vyznat v certifikátech kosmetických výrobků | rady. Pokud se zajímáte o kosmetiku a upřednostňujete přírodní či alternativní, pak jste možná narazili na nejrůznější certifikáty a ochranné známky, které jednotlivé výrobky nebo firmy nesou. Narazit můžete například na výrobek, který je přírodní, bio, netestovaný na zvířatech nebo vhodný pro vegany. Jak se v certifikátech vyznat? Pojďme si představit čtyři nejznámější.

1

EcoCert

EcoCert je společnost, která se zabývá nezávislým kontrolováním kosmetických výrobků přírodního složení, a za tímto účelem vytvořila stejnojmenný certifikát. Ten má dvě podskupiny, a to EcoCert ECO a EcoCert BIO, přičemž produkty označené druhým certifikátem obsahují nejen přírodní ingredience, ale jejich většinová část je tvořena bio složkami.

2

HCS

HCS, zkratka z anglických slov „Human Cosmetics Standard“ je certifikát udělovaný firmám, které netestují výrobky ani jejich jednotlivé složky na zvířatech. Jedná se o tzv. cruelty-free kosmetiku a logem HCS je skákající králíček neboli Leaping Bunny.

Na druhou stranu přítomnost HCS certifikátu neříká nic o tom, že složení je přírodní nebo dokonce v bio kvalitě. Certifikát tak může získat i firma, která nepoužívá přírodní ingredience.

3

Vegan

Vegan certifikát potvrzuje, že v kosmetickém výrobku nenajdete žádné živočišné složky. Produkty opatřené tímto logem, tedy kytičkou a nápisem „Vegan“ v kolečku, neobsahují například lanolin, včelí vosk a mléko.

Jak již název napovídá, certifikace pomáhá především veganům vybrat kosmetiku bez živočišných složek.

Vegan certifikát však nepotvrzuje přírodní původ surovin.

4

CPK

CPK, tedy Certifikovaná přírodní kosmetika, je ryze český certifikát. Jedná se o známku kvality, která potvrzuje, že v daném výrobku jsou přítomny pouze přírodní ingredience. Stejně jako v případě certifikátu EcoCert, i tento má dvě různé verze.

Ta druhá, CPK Bio, zaručuje, že určitá část složek pochází z ekologického zemědělství.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak využít léčivé účinky medu | rady
Jak využít léčivé účinky medu | rady
Jak využít léčivé účinky medu | rady. Od nepaměti opěvován a s důvěrou užíván jako elixír mládí i života. Med se doporučuje snad proti všem nemocem a…
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady. Lámání nehtů je zpravidla jen kosmetická záležitost, ale pro ženy často nepříjemná. Jak tomuto problému předchá…
Jak na roztřepené konečky vlasů
Jak na roztřepené konečky vlasů
Jak na roztřepené konečky vlasů | rady a tipy. Konečky vlasů jsou nejcitlivějšími částmi celého vlasu, takže první problémy se projevují většinou práv…
Jak si připravit zábaly na hubnutí
Jak si připravit zábaly na hubnutí
Jak si připravit zábal na hubnutí | návody. Bylo přání zhubnout Vaším novoročním předsevzetím nebo chcete shodit do plavek? Mimo vyváženého jídelníčku…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.