Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na roztřepené konečky vlasů

17. Listopad 2023
Jak na roztřepené konečky vlasů

Jak na roztřepené konečky vlasů | rady a tipy. Konečky vlasů jsou nejcitlivějšími částmi celého vlasu, takže první problémy se projevují většinou právě na nich. Potíže jsou často způsobeny více faktory najednou, roli hraje nesprávná výživa i zhoršující se životní prostředí. V následujících řádcích naleznete další důvody a také tipy, jak se poškození vyvarovat.

Co je potřeba

kadeřnické nůžky, sponky či skřipec na sepnutí vlasů, bavlněné oblečení

1

Konečky ostříhejte

Jakmile zaregistrujete problém s konečky, zajděte si nechat vlasy o něco zkrátit. Vlasy sice mají regenerační schopnost, ale konečky jsou jednoznačně nejméně vyživované z celé délky vlasu. Jediným řešením je tedy vzít do ruky nůžky. Na ty klasické však zapomeňte, vlasům neprospívají. Nechte se ostříhat speciálními kadeřnickými.

2

Pozor na umělá vlákna

Uměla vlákna často způsobují tzv. elektrizování a vysušování těch částí vlasů, které přijdou s oblečením do kontaktu. Proto se vyhněte umělým materiálům, popřípadě vlasům dopřejte větší péči.

3

Vlasy při koupání sepněte

Častým důvodem vysušování je koupání. Ať už v létě v moři, nebo doma ve vaně. Dopřáváte-li si koupele, a přitom máte dlouhé vlasy, sepněte si je do drdolu. Neustálé namáčení a opětovné schnutí vlasům škodí.

4

Upravte si péči o vlasy

Nemyjte si vlasy moc často a šampon aplikujte jen na pokožku hlavy. V opačném případě byste si vlasy zbytečně vysušovali a tím si zadělávali na problém s nekvalitními konečky.

Horký vzduch vycházející z fénu také nepůsobí příznivě. Výsledkem jsou nejen sušší konečky, ale paradoxně i mastnější pokožka, která takto reaguje na vysušení. Omezte tedy fénování na kratší dobu a poté nechte vlasy volně doschnout, nebo je fénujte chladnějším vzduchem.

Nekvalitní žehlička má stejný vliv jako fén, při práci s ní se konečkům vyhýbejte.

Ani přípravky na odbarvování či barvení vlasům neprospívají. Pokud se potýkáte s roztřepenými konečky, tyto přípravky úplně vynechte.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak předcházet lámavosti nehtů | rady
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady. Lámání nehtů je zpravidla jen kosmetická záležitost, ale pro ženy často nepříjemná. Jak tomuto problému předchá…
Jak skladovat kosmetiku
Jak skladovat kosmetiku
Jak skladovat kosmetiku | rady a tipy. Kvalitní kosmetika není zrovna levná záležitost. Proto bychom ji měli skladovat tak, aby nám vydržela co nejdél…
Jak pečovat o jizvy | rady
Jak pečovat o jizvy | rady
Jak pečovat o jizvy | rady. Většina lidí vlastní nějakou jizvu, ať již po operaci nebo po pořezání, či jiném úrazu. Důležité je nezanedbávat péči…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.