Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit plísně pod kobercem

Plísně jsou velmi nepříjemným spolubydlícím, každý den s nimi lidé bojují, někdy i mnoho let a marně. Jsou místa, kde se lze plísní zbavit poměrně snadno a pak jsou také místa, kde je boj proti plísním obzvláště náročný. Jedním z takových míst je koberec, plísně pod kobercem jsou prvním signálem toho, že je potřeba problém s plísněmi co nejdříve řešit. Jak se lze zbavit plísně pod kobercem?

1

Chemické prostředky

Jestliže naleznete plíseň pod kobercem, tak je jednu z možností použít chemické prostředky. Nejedná se ovšem o řešení, ale pouze o dočasnou likvidaci. Pokud se jich ovšem nyní chcete zbavit, tak a postižené místo aplikujte SAVO nebo ocet. Aplikujte ho vždy na podlahu a zatímco bude prostředek působit, tak vezměte koberec dejte ho ven pořádně vyvětrat, aby se zbavil všech spór.

2

Chytrá houba

Jedním z dočasných řešení je také chytrá houba, dnes ji lze zakoupit v mnoha zahradních potřebách. Vytvoří se roztok chytré houby a ten se nanese na postižené místo, houba plíseň vyžere a pak zanikne.

3

Větrání

Velmi účinná věc proti plísním, plísně se rozmnožují, rozšiřují spóry a pokud budete pravidelně větrat, tak plísně zlikvidujete úplně, nebo jejich výskyt značně omezíte. V teplých obdobích větrejte klidně celý den, v chladnějších obdobích minimálně půl hodiny denně.

4

Odvlhčovač

Plísně jsou tam, kde je vlhko. Zcela ideální řešení představují odvlhčovače. Půjčte si odvlhčovač, ceny půjčení nejsou tak vysoké, a během jediného týdne dostanete z domu několik desítek litrů vody. Obvykle jde o trvalé řešení, které dostane vodu ze všech zákoutí a plíseň se vám buď už neobjeví, nebo se objeví až za několik let.

5

Pohlcovače vlhkosti

Pořiďte si do bytu rovněž pohlcovače vlhkosti, které budou vstřebávat přebytečnou vlhkost v bytě.

6

Vlhkoměry

Jestliže bojujete s plísněmi, tak si určitě zakupte vlhkoměr, který vám bude ukazovat vlhkost vzduchu. Vždy když bude vlhkost velká, tak to znamená, že málo větráte, máte málo pohlcovačů vlhkosti a případně je potřeba si propůjčit odvlhčovač.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak čistit zlato | rady a tipy
Jak čistit zlato | rady a tipy. Ať už máte doma zlaté prstýnky, řetízek nebo náušnice, pravděpodobně je budete potřebovat dříve či později vyčistit. E…
Jak si vyrobit gel na praní
Domácí prací gel jistě potěší každého, kdo chce ušetřit nejen peníze, ale i životní prostředí. Tento ekologicky šetrný prací prostředek z mýdla a prac…
Jak vyrobit svíčku ze zbytků vosku
Také se vám doma hromadí nedohořelé nebo polámané svíčky? Nevyhazujte je, můžete si z nich totiž odlít svíčku novou. Výroba domácí svíčky ve sklenicíc…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.