Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si doma zařídit wifi

08. Březen 2014

Připojení internetu přes kabel je v dnešní době velmi nepraktické a to především pro firmy a pro rodiny, ve kterých chce být k internetu připojeno velké množství lidí. Jak si wifi zařídit?

1

1.
Jestliže nemáme internet zřízený vůbec, tak je zapotřebí kontaktovat poskytovatele služeb internetu. V České republice jich je hned několik tisíc, můžete si vybrat lokální poskytovatele a nebo velké poskytovatele.

2.
Po vybrání poskytovatele si vyžádejte techniky a objednání služby. Jestliže jste ve městě, tak bývá připojení přes ADSL/VDSL. Na vzdálenějších vesnicích lze obvykle použít rozvody bývalé telefonní přípojky nebo příjem internetu přes anténu. V případě antény je potřeba proměřit signál, případně se domluvit se správcem objektu, jestli by na anténu přistoupil. Pokud ano, tak z ní bude vyveden kabel až na místo, kam potřebujeme.

3.
Po aktivaci služeb přes pevný internet stačí pouze pořídit wifi router, ten je pro wifi síť zcela nezbytný. U poskytovatele máte obvykle možnost dostání routeru zdarma při pořízení služby internetu. V jiných případech je možné ho mít s výraznou slevou.

4.
Vždy vybírejte nejnovější wifi router, starší modely nám nezpracují požadavky na rychlejší internet. Po zakoupení je potřeba wifi router zapojit do zdroje, připojit k němu datový kabel a také ho nastavit tak, aby fungoval jako wifi vysílač. Některé modely mají tuto funkci nastavenou, jiné se musí nastavit po zakoupení.

5.
K nastavení modemu využijte online návodů nebo si vyžádejte asistenci technika, který vám nastavení předvede. Wifi router můžete následně nechat zapnutý neustále, dbejte i na jeho správné umístění v domě, aby měl dobrý přístup k signálu každý.

6.
Další možností je společný internet, který lze dohodnout se sousedy. Taková možnost umožní výraznou úsporu. Je třeba se ovšem dohodnut, aby sousedi, využívající váš internet, se podíleli na jeho platbě. Dále je důležité,a by byl router zapojený stále a aby se nacházel na místě, odkud se bude snadno signál přijímat.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak zvýšit návštěvnost webu
I když si spravujete pouze svůj blog či malou tematickou internetovou stránku, určitě vás časem napadne, že byste na tom mohli vydělat i nějaké peníz…
Jak se neutopit v hlubinách Facebooku
Najde se dnes vůbec někdo, když pomineme starší generaci, kdo nemá účet na Facebooku? Asi to bude zanedbatelná menšina ve stamiliónovém počtu zúčastně…
Obrázek není k dispozici
Jak se přihlásit do datové schránky
Datová schránka a přihlášení (vstup) do datové schránky. Datová schránka, založená Ministerstvem vnitra, je nástrojem, který každý den usnadňuje komun…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.