1

Prevence

Květináče za oknem bývají prvním terčem mravenců. Není pro ně problém se v něm usídlit a vyrážet na lov k vám do domácnosti, když necháte pootevřené okno. Prevence je nutná: nenechávejte otevřené sladké šťávy nebo marmelády, vhodné nejsou papírové obaly, které mravenci mohou prokousat, veškeré potraviny raději uchovávejte v uzavíratelných dózách, skleněných nádobách nebo igelitových sáčcích. Dalším opatřením může být nasypání do květináčů to, co nemají mravenci rádi. Pak máte mnohem větší šanci, že se raději zabydlí někde jinde.

2

Do záhonů prášek do pečiva

Pokud se vám podařilo nechat mravence za okny domu, zbývá podívat se na to, co vám provádějí na zahrádce. Jestli se vám mravenci zabydlují na záhonech, je čas zasáhnout. Nesnáší prášek do pečiva, a tak stačí posypat rostlinku tímto zázrakem a mravenci to vzdají a utečou. Prášek do pečiva má oproti jiným prostředkům tu výhodu, že neohrozí rostliny na záhonu.

3

Odradit je lepší než zabít

Takových „strašáků“ pro mravence se doporučuje hned několik: skořice, majoránka, bazalka, máta, pálivá paprika, pepř, hřebíček. Jiní používají zubní pastu, kterou lze natřít rámy oken, kudy mravenci přicházejí, nebo zatarasit pastou jejich cestičky. Další doporučují octovou vodu, která prý mravencům také vadí. I kdybyste je chtěli jen zabít, jsou v mnohem větší přesile a boj s nimi je předem prohraný.

Tipy

Není ideální používat chemické přípravky proti mravencům, přestože jich existuje řada. Nikdy si nemůžete být jistí, jaké jedy v nich jsou a jestli nepoškodí vaši půdu, nezabije rostlinky nebo nebude mít jiné důsledky na vaši domácnost nebo zahradu.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.2
Average: 4.2 (20 votes)