Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Bulharsko plnými doušky | rady

Jak si užít Bulharsko plnými doušky | rady

Jak si užít Bulharsko plnými doušky | rady. Bulharsko je balkánská země s hlavním městem Sofií, krásným pobřežím i vysokými horami. Jistě nadchne každého, kdo ho navštíví za účelem poznání a pěkných prožitků. Bulharsko má úrodné nížiny na severu a v Thrácké nížině kolem Plovdivu, nejvyššími horami jsou Rhodopy, Pirin a Rila. Na pobřeží jsou hlavními městy Varna, Nessebar a Sozopol.

1

Zajistěte si letenky do některého z bulharských letišť Sofia, Burgas nebo Varna. Ubytování lze zajistit pomocí internetu, záleží jen na destinaci, kterou si vyberete, ale také u některé cestovní kanceláře.

2

Nejvyšší pohoří Rila, s nejvyšší horou Balkánu Musalou (2925 m.n.m.), nabízí i jiné zážitky. Je to především Rilský monastýr (klášter) s možností ubytování, Stobské pyramidy aj. Jestli si chcete užít hor, cesta na Musalu vede od horské chaty Marica nad městem Borovcem.

3

Jak by šlo nenavštívit Sofii, když jsme v Bulharsku? Nabízí se tu velké možnosti ubytování, ale i různé zajímavosti, starobylé kostely, včetně kostela Sv. Jiří ze 4. století, z Římské říše, mešity, lázně, horké prameny, prezidentský palác, parlament atd. Posedět u centrálního parku v kavárničce, to je pravý požitek ze slunné Sofie.

4

Než dorazíte k moři, navštivte Plovdiv. Živé centrum bulváru Kňaz Alexandri, náměstí Džumaja s vykopaným římským divadlem, mešita, všude plno stánků, obchodů, na vrcholku nad městem s ruinami římských staveb. Požitek pro všechny, pro ty, kteří rádi nakupují, posedí si v zahrádce kavárny i pro milovníky památek.

5

Doprava po Bulharsku je možná všemi prostředky, výhodné je si třeba půjčit auto na několik dní, není to tak drahé. Doprava je trochu ve znamení toho, že jsme "na Balkáně", ale když si zvyknete na drzost řidičů, není to tak hrozné. Výhodou půjčení auta je, že ušetříte spoustu času čekáním na spoje nebo sháněním taxíků. Takže si užijte Bulharska na silnicích, které nejsou vcelku o nic horší než u nás.

6

Perlou pobřeží je Varna, město s historickými a jinými zajímavostmi, plážemi, horkým pramenem, požitek je si sednout do parku s výbornou zmrzlinou. Ještě doporučíme výlet do Kamenného lesa a do kláštera Aladža a můžeme vyrazit na Zlaté písky. To je přímořské letovisko s pobřežní promenádou, spoustou hotelů s bazény, nádhernými plážemi a možností procházek do blízké rezervace. Když si chce někdo užít Bulharska plnými doušky, tak asi tady je na správném místě.

7

Bulharsko je země sice poznamenaná dobou komunismu, ale je tu vcelku dobrá infrastruktura, setkáte se všude s lidmi ochotnými vám pomoci, na naše poměry zde není draho, vždy se nějak domluvíte. Mnoho lidí, kteří Bulharsko poznali, již ani jinam jezdit nechtějí, možná to budete po návštěvě této země tvrdit i vy.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Jak trávit dovolenou ve Splitu | tipy
Jak trávit dovolenou ve Splitu | tipy
Jak trávit dovolenou ve Splitu | tipy. Split je nádherné město ve střední Dalmácii v Chorvatsku na pobřeží Jaderského moře. Je to druhé největší město…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.