Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat paní na hlídání | tipy

Jak si vybrat paní na hlídání | tipy. Jistě pro každého z nás je nejjednodušší chůvou pro naše děti babička nebo dědeček. Jenže mnohdy nemají čas hlídat a my si chceme udělat s partnerem hezký večer ve dvou při svíčkách a romantickou večeři či procházku. Napadla nás i myšlenka, že bychom si pořídili chůvu na hlídání, ale jelikož je to cizí osoba, raději nad tím mávneme rukou a večer strávíme doma s dětmi. Je to škoda, když víte, jak na to, není to přece nic proti ničemu, využít kvalifikovaných služeb někoho, kdo to s dětmi umí a rozumí jejich potřebám.

1

1.Reference

Svých přátel a známých se můžete zeptat, jestli neznají někoho, kdo by vám ratolest pohlídal. Dají vám potřebné informace, dokonce vám mohou s paní domluvit schůzku nebo dát přímý kontakt a vy se podle toho zařídíte.

2. Pohovor

Pokud nemáte nikoho z okolí, kdo by vám poradil, musíte si najít paní na hlídání sami a podrobit ji spoustu otázek, abyste věděli, že vašemu dítěti nebo dětem poskytne adekvátní péči. Je dobré tedy v prvním i v druhém případě paní na hlídání pozvat k sobě domů. Služby, které totiž vyhovují vašim známým, nemusí vyhovovat vám. Zjistěte si o osobě následující.

• Jméno, příjmení, věk, bydliště, telefonní číslo

• Zkušenosti, kvalifikace – jak dlouho činnost vykonává, kde, proč, co jí k tomu vede, vzdělání, obor

• Praktické otázky – např. jak by řešila kritickou situaci, první pomoc a bezpečnost dítěte

• Vzájemné očekávání – co po ní přesně chceme, harmonogram, přístup k výchově, zavolání podle domluvy

3. Instinkt

Dejte na první dojem, pokud se vám na osobě něco nelíbí hned ze začátku, bude z vašeho výběru akorát malér. Osobě nebudete dostatečně důvěřovat a zřejmě to vycítí i vaše děti. Měli byste si všichni padnout do oka, respektovat byste měli tedy i názor vašich dětí, pokud jsou už větší. Paní se jim nezamlouvá? Hledejte dál. Určitě najdete tu pravou paní, která se skvěle postará o vaše děti a vy budete vědět, že jsou v těch nejlepších rukou.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit Baby shower
Jak připravit Baby shower | rady a tipy. Baby shower je oslava uspořádaná na počest ještě nenarozeného miminka. Tuhle dámskou party jste přinejme…
Jak vybrat svatební dar | tipy
Jak vybrat svatební dar | tipy. Vybrat svatební dar bylo vždycky těžké. Dnes, kdy navíc lidé ve většině případů spolu již dávno bydlí, jsou tradiční s…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.