Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat paní na hlídání | rady pro rodiče

Jak vybrat paní na hlídání | rady pro rodiče

Jak vybrat paní na hlídání | rady pro rodiče. Výběr paní na hlídání je velmi důležitý krok, protože žádní rodiče nechtějí svěřit dítě nějakému náhodnému člověku bez potřebného vzdělání či praxe. Je potřeba si chůvu, která vám bude hlídat dítě, pořádně prověřit. Jak vybrat paní na hlídání, aby splňovala vaše představy? Dozvíte se v následujícím článku.

1

Chůva přes agenturu

První možností je zařídit si chůvu, která pracuje pro agenturu. Firma své zaměstnance pochopitelně testuje, školí a ověřuje, takže by měla zaručit kvalitní služby a poskytnout chůvu, na kterou je skutečně spolehnutí. Na druhou stranu cena bývá vyšší, než když si najmete paní na hlídání sami, protože kromě platu chůvě platíte i provizi dané agentuře.

Hodinová sazba se liší podle konkrétního místa, ve větších městech je hlídání pochopitelně dražší. Roli také hraje to, jak často budete služby chůvy využívat a zda se bude jednat o hlídání přes den či například noční hlídání, ale většinou cena neklesne pod 150 korun na hodinu. Některé agentury poskytují množstevní slevy při hlídání více dětí najednou nebo také sníženou cenu za pravidelné hlídání.

2

Soukromá chůva

Rozhodnete-li se sehnat paní na hlídání sami, pak pravděpodobně ušetříte, ale dotyčnou osobu za vás nikdo „neproklepne“ ani neproškolí.

Pokud vám nikoho vaše okolí nedoporučí, je dobré se zaměřit na to, zda má paní na hlídání vlastní potomky a praxi s dalšími dětmi, což se dá ověřit pomocí referencí od předchozích klientů. Zkušenosti instruktorů či vedoucích z letních táborů také nejsou k zahození, dejte si ale pozor, s jak starými dětmi chůva pracovala. Hlídání batolete vyžaduje trochu jiné dovednosti, než když se staráte o osmileté dítě.

Co se týče vzdělání, výhodou je například střední či vysokoškolské vzdělání pedagogického směru nebo alespoň pedagogické minimum a určitě se hodí zdravotnický kurz či kurz první pomoci.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

 Jak si vybrat paní na hlídání | tipy
Jak si vybrat paní na hlídání | tipy
Jak si vybrat paní na hlídání | tipy. Jistě pro každého z nás je nejjednodušší chůvou pro naše děti babička nebo dědeček. Jenže mnohdy nemají čas hlíd…