Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vychutnat Ibizu | rady

Jak si vychutnat Ibizu | rady. Pod Ibizou si lze představit mnoho věcí, mladí si představí bohatý noční život, ostatní zase krásnou přírodu s rozmanitou florou i faunou, nebo také s bohatou kulturou. Jedná se o španělský osrov, který se nachází od Španělska téměř na dosah ruky. Mnohými je tento ostrov považován za jeden z nejideálnějších pro prožití příjemné letní dovolené pro všechny věkové kategorie. Jak si Ibizu nejlépe vychutnat?

1

Nejprve je potřeba se na Ibizu dostat. Standardně se tam nejčastěji cestuje letadlem, cesta je rychlá a příjemná. Pokud ale neradi létáte, tak se vám nabízí i cesta trajektem ze Španělska. Trajekt je vhodný, pokud se rozhodnete prozkoumat Španělsko jako takové a jako třešničku na dortu navštívit i Ibizu.

2

Jestliže si rádi užíváte života, tak byste neměli vynechat slavné noční kluby a párty, na které se sjíždějí nejznámější diskžokejové planety jako jsou DJ Tiesto, Armin van Buuren, David Guetta, ale i mnoho dalších slavných lidí. Pokud se těšíte na ně, tak je vhodné si předem zjistit, jaké párty se zde konají.

3

Noční život je zde aktivní po celý rok, nejen pouze v létě. Z nočních klubů je vhodné navštívit kluby Pacha, Amnesia, Eden, El Divino, Es Paradis, Privilege, Space nebo Bora Bora Beach club. Právě kvůli nočnímu životu je Ibiza tak populární a lze se tu setkat nejen s turisty z Evropy, ale i z celého světa.

4

Nejen noční život, ale i skvělé koupání dokáže velmi nadchnout. Celé pobřeží ostrova lemuje téměř 70 krásných pláží a ačkoliv jsou převážně písečné, tak tu narazíte i na oblázkové. Vyhledávané jsou i zátokové pláže zvané “calas“. Nachází se tu i oblíbené nudistické pláže. Mořská voda je tu průzračná a vhodná na šnorchlování.

5

Pokud jedete na Ibizu, tak si zajistěte vypůjčení auta, díky němu budete moci snadněji objevit všechny pláže a také prozkoumat historické jádro celého ostrova, které je více než zajímavé.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.