Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně vybrat mixér

Jak správně vybrat mixér | rady a tipy. Pokud jste se rozhodli pro koupi mixéru, ale nejste si jisti, jaký typ vybrat, není divu. Kamenné i internetové obchody nabízí nepřeberné množství nejrůznějších druhů a jejich kombinací. Jak se v sortimentu mixérů zorientovat?

1

Základní otázkou, kterou byste si měli při výběru položit, je, na co všechno plánujete mixér využívat. Dále je samozřejmě vhodné zohlednit i cenovou kategorii, popř. příkon a skladnost. Obecně lze říci, že čím jednodušší mixér, tím je také levnější a skladnější, ale zároveň méně výkonný.

2

Podívejme se tedy na nejzákladnější typ, kterým je obyčejný ruční mixér s hnětacími háky a šlehacími metlami. Tento přístroj udělá dobrou službu, pokud ho chcete používat na těsta. Někdy se prodává společně s násadou tyčového mixéru, kterým už lze připravit například polévku, omáčku a také připravit nějakou základní ovocnou či zeleninovou šťávu, tzv. smoothie. V podstatě se jedná o multifunkční model. Zmíněná varianta je zároveň skladná a cena se pohybuje už od cca 1 000 Kč, někdy stojí i méně.

Existují pochopitelně i samostatné tyčové mixéry, které slouží speciálně k ponornému mixování a nemají žádné další nástavce.

3

Mluvíme-li o smoothie, existuje pro ně speciální model, tzv. smoothie maker. Ten seženete pod 500 Kč, ale nedoporučuje se používat na nic jiného než ovoce nebo zeleninu, případně semínka či ořechy. Výhodou je, že nádoby, ve kterých mixování probíhá, bývají koncipovány tak, aby se z nich hotové smoothie dalo pít, k některým se přímo prodávají i víčka.

4

Chcete-li zpracovávat tvrdší potraviny, které vyžadují delší a důkladnější mixování, bude lepší sáhnout po stolním nebo nutričním typu. Mají vyšší příkon a nemusíte je držet, zatímco vykonávají práci, takže je manipulace s nimi celkově jednodušší. Jedná se o univerzální přístroje, nutriční mixér navíc neničí vitaminy a enzymy v potravinách. Cena obou druhů je vyšší, některé konkrétní výrobky stojí řádově i několik tisíc korun. Stolní mixéry navíc často na rozdíl od ostatních disponují schopností nasekat led, který do těch obyčejnějších přístrojů určitě nepatří.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat tyčový mixér | rady
Jak vybrat tyčový mixér | rady. Tyčový mixér patří k základním a praktickým potřebám každé moderní domácnosti. Díky tyčovému mixéru můžete rozšířit vá…
Jak si vybrat dalekohled | rady
Jak si vybrat dalekohled | rady. Chcete si pořídit dalekohled? Na trhu máte v současné době ohromný výběr různých dalekohledů různých značek, rozličný…
Jak vybrat kuchyňskou digestoř | rady
Jak vybrat kuchyňskou digestoř | rady. Odsavače par se do panelákových kuchyní začaly budovat sice už před iks lety, ale až v poslední době jsou velic…
Jak vybrat gril | rady
Jak vybrat gril | rady. Jak vybrat gril? Uvažujete nad koupí grilu, ale nevíte si rady, který si v takové nabídce grilů vybrat? Pak vám možná pomůžou…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.