Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat drožďovou pomazánku | recept

Jak udělat drožďovou pomazánku | recept. Drožďová pomazánka - to je zbytečně opomíjená klasika české kuchyně. Jak udělat drožďovou pomazánku, skoro jako tu od babičky? Recept na výtečnou pomazánku z droždí a s vejcem čtěte dále.

Co je potřeba

2 kostky obyčejného droždí

1 až 2 lžíce olivového oleje

4 až 5 šalotek

stroužek česneku

4 slepičí vejce

sůl a čerstvou petrželku

1

Drožďová pomazánka - to jsou vzpomínky na dětství a možná i na svačiny ve školce. Tento recept na drožďovou pomazánku vyžaduje kromě 2 kostek obyčejného droždí také 1 až 2 lžíce olivového oleje, 4 až 5 šalotek, stroužek česneku, 4 slepičí vejce, sůl a čerstvou petrželku. Zmíněné ingredience si předem přichystejte.

2

Na pánvičce rozehřejte olivový olej a najemno nakrájené šalotky vhoďte do pánve. 1 stroužek česneku (nejlépe český česnek - má výraznější chuť) rozmělněte a přidejte do pánve.

3

Po chvíli přidejte také rozdrobené droždí a směs v pánvi míchejte. Jakmile se droždí rozpustí, rozbijte obě slepičí vejce a vmíchejte do vznikající drožďové pomazánky v pánvi. Osolte a přidejte najemno nasekanou petrželku.

4

Recept na drožďovou pomazánku je v závěru. Drožďovou pomazánkou potřete toustový chleba, vhodná je i na veku.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vařit z kvasnic (droždí) | recepty
Kvasnicová pomazánka. „Hrůzný“ fenomén, který kalí vzpomínku na mateřskou školu mnoha lidem všech generací. Dokonce i těm, kteří si kvasnice v dospělo…
Jak udělat pomazánku z tofu | recept
Jak udělat pomazánku z tofu | recept. Tofu u nás ještě před několika lety nebylo příliš známé. Dnes je seženete v prodejnách se zdravou výživou, jelik…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.