Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat ze starého omšelého nábytku opět pěkný | rady

Jak udělat ze starého omšelého nábytku opět pěkný | rady. Leží vám doma kus starého nábytku a nevíte. co s ním? I starým věcem můžete dát nový život. Stačí trocha barvy a hned je to lepší. Můžete mít nový nábytek, ze kterého budete mít větší radost než z kupovaného.

Co je potřeba

starý nábytek

ředidlo na odmaštění + hadr

Balakryl barvu (pokud máte pistoli) nebo barvu ve spreji

kyt + špachtle

smirkový/brusný papír

rukavice

1

Nejdříve si obrousíme starý nábytek smirkovým papírem, poté ho odmastíme ředidlem a nastříkáme první vrstvu barvy. Doporučuji si vzít rukavice, pokud nechcete mít špinavé ruce od barvy. Nemusíte se ničeho bát, první vrstva nebude vypadat nejlépe a možná vám bude i trochu téct, ale nevěšte hlavu na první vrstvě až tak nezáleží.

2

Až barva zaschne (Balakryl a vodou ředitelné barvy schnou opravdu rychle) opět trochu obrousíme smirkovým papírem a znovu nastříkáme vrstvou barvy.

3

Když nám uschne druhá vrstva zakytujeme si díry ve starém nábytku (pokud tam nějaké máte). Poté se musí nábytek znovu zbrousit, aby nebyl znát žádný přechod nebo rýha.

4

Naneseme poslední třetí vrstvu. Poslední být samozřejmě nemusí, je to podle toho, jak nábytek po vrstvách vypadá, a jestli je třeba ještě další vrstva nebo už ne. Když nám uschne poslední vrstva, je nábytek hotový a vy můžete mít opět radost z "nového nábytku".

Autor: Niki
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak opravit spoje u židlí | rady
Jak opravit spoje u židlí | rady. Rozklížit se vám může jak stará židle, tak překvapivě i židle nová. Osvědčeným způsobem opravení spojů u židle je st…
Jak na opravu dýh | rady
Jak na opravu dýh | rady. Dýha je tenká dřevěná deska, která se klíží na nábytek. Různé druhy dýh, které mohou být zdobeny dekorativním vzorem, nebo j…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.