Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat podprsenku na kojení | rady a tipy

Jak vybrat podprsenku na kojení | rady a tipy

Jak vybrat podprsenku na kojení | rady a tipy. Kojicí podprsenka je neodmyslitelnou součástí výbavy, kterou by každá novopečená maminka měla mít. Její je koupě ulehčuje kojení a navíc správně vybraná kojící podprsenka poskytuje prsům potřebnou oporu.

Co je potřeba

  • absorpční vložky do podprsenky
1

Kdy podprsenku vybírat

Vzhledem k tomu, jak se prsa v těhotenství mění, nejlepší čas pro výběr je těsně před porodem. Nemusíte to nechávat na úplně poslední dny, podprsenku klidně pořiďte již dva týdny před termínem porodu a vezměte si ji i rovnou do porodnice. Pro začátek stačí jeden kus, další můžete přikoupit později, až se velikost prsou ještě o něco změní.

2

Typ podprsenky

Sportovní a látkové podprsenky odložte. Elastické modely by sice umožňovaly snadné vyndání prsu, ale nijak hrudník neformují.

Vybírejte proto takový typ, který je vyztužený, zapnutý na háčky, a poskytuje prsům oporu. To, zda by podprsenka měla obsahovat kostice nebo ne, nelze jednoznačně říci. Většina žen preferuje typy bez kostic, jelikož nalitá prsa mohou bolet, což kostice ještě více zhoršují. Na druhou stranu některé maminky modely bez kostic odmítají.

3

Jakou velikost zvolit

Většina žen potřebuje podprsenku o jednu až dvě velikosti větší, takže na to při výběru myslete. Nejen, že se zvětšují samotná prsa, ale dochází i k rozšíření hrudníku, takže budete nejspíš potřebovat i větší obvod.

Při zkoušení si podprsenku oblékněte ideálně s absorpčními vložkami, které budete také běžně nosit. Pokud budete spodní prádlo vybírat bez nich, pak se múže stát, že koupíte příliš malou velikost. I po aplikaci vložek by měly mít košíčky menší rezervu. Jakmile by něco jen trochu tlačilo, určitě zkuste větší číslo, jinak vám podprsenka bude v budoucnu nepohodlná.

4

Co dalšího by měla podprsenka mít

Ujistěte se, že je odepínání skutečně jednoduché a zvládnete ho jednou rukou. Další variantou jsou tzv. stahovací podprsenky, které se neodepínají a před kojením stačí pouze stáhnout látku z košíčku dolů.

Vhodné je také pořídit si model se širšími ramínky, ta se totiž tolik nezařezávají.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak přežít šestinedělí | rady
Jak přežít šestinedělí | rady
Jak přežít šestinedělí | rady. Období šesti neděl po porodu je tak trochu opomíjeno a vytlačeno přípravou na porod. Pozornost věnovaná zrození a péči…
Jak plnit novoroční předsevzetí
Jak plnit novoroční předsevzetí
Jak plnit novoroční předsevzetí | rady a tipy. Každý rok jsou začátkem ledna posilovny nabité k prasknutí, toto nadšení související s novoročním předs…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.