1
Obrázek není k dispozici

Semena exotických rostlin jsou dovážená z tropů nebo subtropů. Rizikem jsou škůdci nebo choroby. Špatné uskladnění může mít za následek, že semena a osivo jsou napadené plísní. Ať už jste se rozhodli, že si uděláte radost bonsají, palmou, citroníkem, exotickými léčivými rostlinami nebo masožravou rostlinou, mějte na paměti, že základem jsou kvalitní zdravá semena.

2
Obrázek není k dispozici

Vybírejte prodejce s dobrou pověstí. Prodejce semen exotických rostlin si nejdříve prověřte. Zhlédněte jeho reference a co o něm říkají zákazníci na internetu. Jestliže se prodejce prezentuje i v komunitní síti Facebook, veřejně položte dotazy, které vás zajímají. Ochotný prodejce vždy rád poradí. Ptejte se na poskytnuté záruky při nákupu semen exotických rostlin a vyslechněte navržená doporučení.

3
Obrázek není k dispozici

Doporučuji vybírat jen taková semena exotických rostlin, u kterých víte, jaká rostlina z nich vyroste. Na e-shopu prodejce hledejte fotogalerii. Existuje spoustu druhů a odrůd, byla by škoda, abyste si nakonec vypěstovali to, co ani nechcete. Na sáčku se semeny pak hledejte název odrůdy v českém nebo latinském jazyce.

4

Zaměřte se na datum spotřeby semen. Takový údaj naleznete na obalu semen a osiva.

5
Obrázek není k dispozici

Vypěstovat například bonsaj a vytvarovat ji do požadované formy může zabrat i celý život. I když koupíte semena kultivarů, která cestu k vysněné bonsaji urychlí, počítejte s tím, že exotická rostlina vyžaduje dobré podmínky k tomu, aby mohla vyklíčit, růst a případně i plodit. Semena exotických rostlin vyžadují ke svému klíčení kvalitní substrát a danou teplotu. Například indoorový banánovník více než 20 °C.

Tipy

Vyzkoušejte si ze semínek vypěstovat eukalyptus, kávovník, kakaovník, čajovník, rýži, chilli papričky, palmy, juky, cykasy, černá rajčata, fialovou mrkev či meloun apod.

Článek obsahuje komerční sdělení.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4
Average: 4 (20 votes)