Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vhodné hračky pro psy

Jak vybrat vhodné hračky pro psy

Hračky pro svého psa musíte vybírat podle plemene, povahy, temperamentu a dalších charakteristických vlastností. Hračky slouží psům i tím, že hravým učením pes poznává okolní svět a navíc nabízejí mu i vám příjemnou zábavu i dobrou cvičební metodu. Čtěte tipy mezi hračkami pro psy.

1

Velice oblíbené jsou téměř u všech psů míčky určené k aportování. Na trhu jsou míčky gumové či pískací. Velikost míčku by měla odpovídat velikosti psí tlamy, aby se vašemu psovi míček pohodlně uchopoval a nosil.

2

Bavlněné uzly jsou rovněž populární. Jsou určeny k přetahování, k aportování i kousání.

3

Létající talíře jsou další skvělou hračkou, která může být zábavná i pro chovatele. Můžete si talířem házet ve dvojici a občas nechat svého psa talíř chytit.

4

Drobné hračky jsou nejrůznějších tvarů, velikostí a jsou zhotovovány z nejrůznějších materiálů. Převážně se jedná o hračky gumové, vinylové či plyšové.

5

Pro štěňata a malá psí plemena byste samozřejmě měli vybírat hračky z měkkých materiálů. Vhodné jsou například hračky z měkčeného kaučuku.

6

Při vybírání nové hračky byste se vždy měli ujistit, zda je vámi vybraná hračka zdravotně nezávadná.

7

Nevhodnými hračkami jsou takové, které obsahují malé, snadno oddělitelné části. V takových případech hrozí riziko, že by je váš pejsek mohl spolknout. Přivodilo by mu to zažívací potíže, ovšem může dojít i k jeho zadušení.

8

Velice nevhodné jsou hračky připomínající psům předměty, které máte v domácnosti, ať už jsou to boty, pantofle, části oblečení nebo některé předměty denní potřeby.

Varování

Otázkou je, zda je pro psa vhodnou hračkou kost. Pokud je kost gumová, tak ano, ovšem například duté zvířecí kosti se nedoporučují. Jednak je malá plemena nesnášejí, a jednak se mohou tyto kosti zabodnout psovi do dásní nebo mu poranit střeva, jelikož se tříští na ostré úlomky.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybírat psí obleček
Jak vybírat psí obleček
Především nelze vybírat psí oblečky podle plemen psů, neboť i mezi pejsky každé rasy jsou veliké rozdíly ve velikosti i hmotnosti. Správnou míru obleč…
Jak vybrat manžetové knoflíčky | rady
Jak vybrat manžetové knoflíčky | rady
Jak vybrat manžetové knoflíčky | rady. Manžetové knoflíčky provázejí pánskou módu překvapivě už téměř 800 let. Vždy by měly být součástí pánského šatn…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.