Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat manžetové knoflíčky | rady

Jak vybrat manžetové knoflíčky | rady. Manžetové knoflíčky provázejí pánskou módu překvapivě už téměř 800 let. Vždy by měly být součástí pánského šatníku, když se sáhne po společenském obleku. Je známo, že manžetové knoflíčky zdůrazňují prestiž a podtrhují osobnost gentlemana. Už při výběru manžetových knoflíčků je vhodné dbát pravidel jejich nošení. Pokud manžetové knoflíčky vybereme nesprávně, tak nejenže nesplní svůj účel, z gentlemana je rázem odraz nevkusu. Jak manžetové knoflíčky vybrat? Pár základních informací čtěte dále.

1

Manžetové knoflíčky sice sepínají konce rukávů pánských košil. Více než funkčnost manžetových knoflíčků by správného gentlemana měla zajímat událost, při níž manžetové knoflíčky jako pánský šperk použije. Na společenské oslavy se vybírají nápadné manžetové knoflíčky, lesklé a také i barevně pestré.

2

U pracovních schůzek nebo při obchodních jednáních je naopak vhodné zvolit takové manžetové knoflíčky, které budou matné a ve tmavých barvách. Manžetové knoflíčky by na sebe neměly zbytečně upoutávat mnoho pozornosti.

3

Manžetové knoflíčky vybírejte vždy podle doplňků, které nosíte. Jestliže máte světlé hodinky stříbrné barvy, musí být ve stejném stylu řešeny i pánské manžetové knoflíčky. Pokud hodinky nenosíte, tak knoflíčky slaďte se sponou na kravatě neboj jiným doplňkem.

4

Můžeme si vybírat manžetové knoflíčky podle jejich typu, existuje mnoho druhů. Nejčastějšími druhy jsou manžetové knoflíčky provlékací a zaklapávací. Pokud chcete mít jistotu, že bude knoflíček pevně držet, tak si vyberte raději provlékací knoflíčky, jsou jednodílné a snadno se provlékají.

5

Po zaklapávacích manžetových knoflíčcích sáhněte tehdy, pokud hledáte univerzální variantu. Tyto knoflíčky obsahují příčnou sklopnou tyčku, která se provleče dírkami a následně se vytočí do pravého úhlu. Nejsnadněji se nasazují a zabrání svému vypadnutí z rukávu.

6

Pokud chcete působit extravagantně, tak si pořiďte řetízkové manžetové knoflíčky, používaly se do počátku 20. století, ale i v dnešní době mohou nalézt popularitu na bálech a na historických setkáních. Tato móda se pomalu vrací.

7

Na výběr máte oboustranné a dvoudílné knoflíčky. Jedná se o dražší verze klasických manžetových knoflíčků, u těchto variant je ovšem ozdobná hlava z obou stran. Této nevšednosti odpovídá i výrazně vyšší cena.

Manžetové knoflíčky v monogramem jsou zajímavým tipem pro muže, kterým není cizí originalita. Manžetové knoflíčky na přání lze nechat snadno vyrobit zakázkově.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak správně pečovat o brýle
Jak správně pečovat o brýle | rady a tipy. Ať už brýle sluneční nebo dioptrické, oba druhy si zaslouží, abychom s nimi zacházeli co nejlépe. Jen tak d…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.