Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybírat psí obleček

Jak vybírat psí obleček

Především nelze vybírat psí oblečky podle plemen psů, neboť i mezi pejsky každé rasy jsou veliké rozdíly ve velikosti i hmotnosti. Správnou míru oblečku pro psa vyberete jen po změření pejska a porovnání měr s velikostí vybíraného oblečku. Další tipy, jak vybrat psí obleček pro psa, čtěte dále

1

Měření se provede tak, že změříte délku trupu a obvod hrudníku v nejširším místě.

2

Oblečky pro pejsky a fenky bývají stejné. Šijí se zespodu vykrojené tak, aby oběma pohlavím dobře seděly.

3

Měří se rovněž krk, a to v místě obojku.

4

Pokud si budete vybírat psí obleček na dálku přes internet nebo u některého výrobce, je potřeba spolu s mírami zaslat i hmotnost a rasu vašeho pejska, či další doplňující poznámky, případně fotografii psa.

5

Psí oblečky jsou téměř nepostradatelnou součástí psího života hlavně v zimním období. Pokud budete navlékat svému psovi oblek třeba na procházku, je třeba to provádět s rozvahou. Přihlédnout musíte ke stavu počasí, venkovní teplotě, době, po kterou budete se svým psem venku a pochopitelně k jeho celkovému zdravotnímu stavu.

6

Pro jarní a podzimní deštivé počasí se vám vyplatí pořídit svému pejskovi pláštěnku, která ho ochrání před deštěm, ale i silným větrem. Oblečky do deště by měly být zhotoveny z nepromokavých materiálů, které však budou zároveň prodyšné, aby se pes pod oblečkem nezapařoval.

7

Ale i na léto můžete vybírat psí oblečky, které vašeho psa ochrání před slunečním zářením. Nesmí se to s oblékáním však přehnat, aby pes v horku netrpěl.

8

Tak jako pro lidi existují běžné obchody a vedle nich obchody s luxusním zbožím, jsou i psí obchody s nabídkou potřebných a praktických psích obleků a oblečků a kromě toho luxusní psí obchody.

9

Většina obchodů s psími oblečky a dalšími doplňky, je určena pro štěňátka, malé i střední psy. Vybírat si můžete z pestrého sortimentu od běžných oblečků a doplňků až po luxusní zboží.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat vhodné hračky pro psy
Jak vybrat vhodné hračky pro psy
Hračky pro svého psa musíte vybírat podle plemene, povahy, temperamentu a dalších charakteristických vlastností. Hračky slouží psům i tím, že hravým u…
Jak vybrat kuchyňskou váhu
Jak vybrat kuchyňskou váhu
V žádné správné kuchyni nesmí chybět kuchyňská váha. Pouze s pomocí váhy můžeme správně odměřit ingredience potřebné k vytváření různých pokrmů. Stejn…
Jak vybrat škrabadlo pro kočku | rady
Jak vybrat škrabadlo pro kočku | rady
Jak vybrat škrabadlo pro kočku | rady. Škrabadla jsou vhodná pro všechny kočky a pro kočky chované v interiéru jsou zcela nezbytná. Kočkám drápky dorů…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.