Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyčistit sandály

Asi to známe všichni – přes léto nosíme sandály, nakonec jsou ale stélky zašpiněné a propocené. Co s nimi? Do koše? Kdepak! Profesionální švec radí, jak sandály vyčistit, aby sloužily jako nové. Boty necháme nakonec uschnout volně, v žádném případě na přímém slunci nebo radiátoru. Čištění obuvi krok za krokem.

Diskuze k článku

Přidat komentář

babule (neověřeno) | Po, 04/07/2014 - 10:38

A není rychlejší je dát vyprat do pračky?Prala jsem je dětem a dnes je perou děti svým dětem a spokojenost zaručena.

wundrle (neověřeno) | Ne, 07/06/2014 - 12:35

Peru téměř všechny boty a opakovaně, ani nemám pocit, že by jim to snižovali životnost. Posledně jsem oprala kožené vycházkové boty a těm to vyloženě prospělo. Takovéto skandály peru běžně, je fakt že mám značkovou pračku. Nebojte se a zkuste, na botaskách už jsem i viděla návod, jak prát v pračcce.

Petra Jirsáková (neověřeno) | Po, 09/16/2019 - 21:37

S tím praním to asi dost záleží na konkrétní botě. Pamatuji si, že jsem jednou zkoušela prát sandály svého malého a přišlo mi, že když jsem je vytáhla z pračky, tak už prostě nebyly tak pevné. Je ale pravda, že letos jsem zkoušela prát letní boty, které jsem mu kupovala z https://www.littleshoes.cz/detske-letni-boty/ a u těch takový problém nebyl, takže jsou asi kvalitnější.

Další zajímavé články

Jak využít kakaové máslo | rady a tipy
Jak využít kakaové máslo | rady a tipy. Kakaové máslo se samozřejmě používá především k výrobě poctivé a kvalitní čokolády. Uplatnění však nalezne i v…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.