Co je potřeba

Brambor nebo jablko, případně jako náhradu polystyrenovou kouli, barevný papír nebo textil nejlépe v červené nebo tm. zelené barvě, špejle - 2 svazky , sušené ovoce: rozinky, brusinky, švestky, meruňky, plátkový ananas pomerančovou kůru a malé vykrajovátko ve tvaru hvězdičky, červenou stužku - 3 až 5 m šíře do 1 cm

1

Nejdříve si nastříháme látku nebo stužku na pravidelné čtverečky anebo papír na kolečka, záleží na vás. Jablkem nebo bramborou protáhneme středem asi 2 m úzké stužky a na druhém konci u otvoru udělejte ze stužky mašličku, aby se stužka zachytila a neprotáhla zpět. Dlouhé části z druhé strany otvoru nechejte zatím volně viset.

2

Nastříháme si stužky na délku asi 5 cm, abychom je pak mohli jako malé mašličky navazovat na špejle.

3

Větší sušené ovoce jako meruňky nebo švestky nakrájejte na čtvrtky, tj. na menší díly. Z pomerančové kůry vykrajovátkem vytvořte asi 50-100 hvězdiček. Špejle si na jednom konci seřízněte do špiček, aby se vám na ně vše lépe nabodávalo.

4

Do dvou třetin každé jednotlivé špejle navlečte střídavě: pomerančovou kůru, sušené ovoce, čtverečky z látky, vykrajované hvězdičky, můžete i ořechy. Takto ozdobte všechny špejle.

5

Začněte zapichovat do jablka nebo pomeranče jednotlivé špejle již předem nazdobené. Zapichujte je ze všech stran, kolem dokola, tak aby výsledek připomínal zářící paprsky sluníčka. Pokud se vám budou zdát špejlové ozdoby řídké, můžete na prázdnější místa kdykoli zapíchnout další ozdobené špejle. Všechny nemusí být nutně stejně dlouhé ani stejně nazdobené. Pokud nemáte dostatek nazdobených špejlí, můžete na prázdnější místa dovypichovat například větvičky buxusu.

Tipy

Základem polazu je kulatý předmět, koule, do které vpíchneme špejle. Může to být jablko, brambora, těsto anebo třeba i pomeranč.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.9
Average: 3.9 (10 votes)