Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít léčivé účinky medu

11. Říjen 2017

Od nepaměti opěvován a s důvěrou užíván jako elixír mládí i života. Med se doporučuje snad proti všem nemocem a neduhům. Zázračné účinky medu nelze zpochybnit. Posiluje obranyschopnost organismu, má schopnost prevence proti chorobám i to, že přinejmenším dodává tělu energii ve formě jednoduchých sacharidů.

1

Medové opojení

Konzumování medu bezprostředně před spaním snižuje vylučování adrenalinu. Ten zvyšuje krevní tlak a srdeční frekvenci. Vezměte si hrnek teplého mléka s troškou skořice a do toho vmíchejte 1 až 2 lžičky medu. Tato medová směs vás uvolní, navodí klidný a spokojený spánek.

2

Antibakteriální a protizánětlivé účinky medu

Na bolest a škrábání v krku užívejte po lžičkách med. Při potížích a infekci močového měchýře použijte 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice s vlažnou vodou a vypijte. Infekce tak odezní. Med obsahuje přírodní látky, které mají schopnost ničit kmeny chřipky.

3

Med a skořice vracejí žilám a cévám pružnost

Smíchejte med s mletou skořicí (poměr ingrediencí dle chuti), mažte na chleba a jezte pravidelně k snídani. Chrání to před infarktem a snižuje hladinu cholesterolu v krvi a cévách.

4

Med proti artritidě

Zbavte se bolesti kloubů a užívejte denně (ráno a večer): před snídaní 1 lžíci medu a jednu lžičku skořice rozpuštěné v šálku horké vody (ne však zalít vroucí vodou, aby se účinky medu nesnižovaly, voda by měla být jen více teplá), večer pak to samé.

5

Med proti nachlazení

3x denně užívejte jednu lžíci medu a čtvrt lžičky skořice po dobu tří dnů. Tímto se pročistí průdušky, léčí se kašel a odezní nachlazení.

6

Med jako přírodní antibiotika

Mějte v domácnosti med vždy k dispozici. Při nachlazení, bolestech kloubů a jiných výše jmenovaných potížích jej pravidelně užívejte. Med by se měl stát součástí domácí lékárny. Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik a je proslulý svojí schopností ničit baktérie.

7

Med proti vráskám a na osvěžení pleti

Antioxidanty obsažené v medu mají pozitivní účinek proti stárnutí pleti. Víme, že je med součástí mnoha kosmetických přípravků pro krásnou pleť a proti vráskám.

Vyrobte si sami jednoduchou pleťovou masku:

3 lžíce medu, 3 lžíce panenského olivového oleje, můžete přidat vaječný žloutek. Pokud nemáte důvěru nebo by vám mohl žloutek škodit, vynechte jej. Naneste na opláchnutý obličej a nechte působit asi 20 minut.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zavařit hrušky v medu | recept
Jak zavařit hrušky v medu | recept. Domácí kompoty se hodí mít v zásobě ve sklepě nebo spíži. V zimě je využijete na výborné koláče, dezerty nebo…
Jak upéct domácí flapjack | recept
Domácí flapjack | recept. Flapjack je obdobou müsli tyčinek. Jeho základem jsou ovesné vločky doplněné různými druhy ořechů, sušeného ovoce, kaka…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.