Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít zdravé produkty z moře | tipy

Jak využít zdravé produkty z moře | tipy. Jen málo co se vyrovná prožitku stráveném na mořské pláži. Moře má blahodárné účinky na duši i na tělo. Rostliny a mořští živočichové jsou zdrojem léčivých látek, které hojně využívá farmaceutický průmysl. Třeba z vajíček mořské hvězdice se vyrábějí léky proti rakovině. Medúza, vlastně jen jeden její druh, produkuje velmi účinné filtry proti ÚV záření.

1

Blahodárné účinky rybího tuku

Jezte stravu bohatou na maso z tučných mořských ryb jako jsou sardinky, makrela nebo tuňák. Pomáhají v prevenci vzniku krevních sraženin, které způsobují srdeční selhání. V poslední době hodně propagované omega-3 mastné kyseliny, právě ty sloučeniny, co se nacházejí v mořských rybách, působí účinně na řadu zdravotních problémů. Na deprese, zánětlivá onemocnění jako lupénka, vředy, ekzémy a podobné problémy. Pokud vám chuť ryb vadí, užívejte kapsle s rybím tukem.

2

Zázračné mořské řasy

Zařazujte do svého jídelníčku mořské řasy. Jsou bohatou zásobárnou kyseliny alginové, která pomáhá k očistě organismu od toxických látek, a obsahují protirakovinové sloučeniny. Existuje obrovské množství druhů mořských řas, které hojně využívá japonská kuchyně, ale tento jídelníček je také hodně preferovaný vegetariány. Mořské řasy obsahují až 20krát více vitamínů a minerálů než suchozemské rostliny. Obsahují také potřebný jód jako prostředek ke snížení funkce štítné žlázy.

3

Mořská sůl ozdraví vaši pokožku

Koupejte se ve slané mořské vodě, která zvláční suchou a poškozenou pokožku. Opakovanými koupelemi ve vodě obohacené mořskou solí můžete vyléčit nebo alespoň zmírnit těžkou lupénku.

4

Vyrobte si peeling

Na úporně suchou pokožku pomáhá peeling s přídavkem mořské soli. Šálek mořské soli rozmíchejte na pastu s odpovídajícím množstvím glycerinu, který koupíte v lékárně. Osprchujte se a připravenou emulzi vetřete houbou nebo rukama do ještě mokré pokožky. Po opláchnutí a osušení bude vaše kůže překvapivě hebká a vláčná.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak užívat zelené řasy
Jak užívat zelené řasy | rady a tipy. Se sladkovodními či mořskými řasami jste se již zcela určitě setkali. Víte však, jak je konzumovat nebo jaký vli…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.