Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zhubnout zdravě a jak na hubnutí břicha

Při snaze o hubnutí břicha pamatujme na jedno základní pravidlo. Lokální hubnutí, tedy i hubnutí břicha, prakticky neexistuje. Chceme-li zhubnout, dochází k úbytku tuků na celém těle. Přesto sportovci doporučují několik cviků, které vedou ke zpevnění břišní krajiny i hubnutí břicha. Ukážeme si jednoduše, jak postupovat.

1
Jak by měl vypadat váš první krok při hubnutí břicha? Zamyslete se nad tím, co by mohlo být původem vašeho většího břicha. Může to být změna životosprávy, změna životního stylu, méně aktivit (třeba během zimního období) či sedavá práce. Ať už je tak či onak, máme šanci s tím něco udělat. Mnohdy nepotřebujeme hledat ani složité postupy na redukci tuku na břiše, pokud známe příčinu.
2
Přestat jíst nebo si drasticky snižovat příjem jídla během dne není řešení. Pro tělo se taková změna stane signálem, že může být hůř, a proto začne tuky více ukládat a zásobovat se. Tuhle cestu prostě vypusťte z hlavy. Je-li vaším cílem hubnutí a posílení svých tělesných partií, pak potřebujete více pohybu. První cvik, kterého byste se měli s chutí zhostit, je „domácí jízda na kole“. Cvik je jednoduchý, zároveň velice efektivní. Lehněte si na záda, zvedněte nohy a dělejte, jako byste jezdili na kole.
3
Stanovte si časový interval, po který se této aktivitě na hubnutí břicha budete věnovat. Zezačátku tento cvik opakujeme po jedné minutě, krátce si odpočineme, ale nepokládáme nohy na zem. Pouze si je stáhneme k bradě.
4
Druhým, o to náročnějším cvikem, vypadá následovně. Lehneme si na záda s nataženýma nohama. Oběma rukama si podepřeme pánev a nohy v natažené poloze zvedneme do výšky 20 centimetrů nad zem. Poté s nimi kmitáme jednu nohu přes druhou. Počítáme počet kmitů, po každé sérii si odpočineme tak, že nohy nepokládáme na zem, stáhneme si je opět k bradě.
5
Při hubnutí břicha můžeme použít třetí cvik. Jeho nesprávné cvičení ale neprospívá našim zádům a krční páteři. Jedná se o sedy-lehy. Abychom eliminovali rizika spojená s tímto cvikem, lehneme si na záda tak, abychom obě nohy v úhlu 90 stupňů mohli položit na postel. Hrana postele se dotýká vnitřní strany kolen, zadek nasuneme co nejvíc k posteli. Chytneme se za zadní část hlavy. Naše sedy-lehy neprovádíme tak, že bychom se snažili hlavou pohybovat ke kolenům, ale do stran. Na pravou stranu, položíme se na zem. Na levou stranu, položíme se na zem. Nesnažíme se příliš ohýbat páteří, zvedáme se do stran jen skutečně tak, abychom se loktem nedotýkali podlahy.
6
Podobný cvik představuje náš čtvrtý tip, který si vyzkoušíme. Lehneme si, jako bychom chtěli dělat obyčejné sedy-lehy (nikoliv výše upravený cvik). Ruce za hlavou spojíme, mírně se předkloníme, jako bychom chtěli sledovat z lehu to, co je před námi, a místo, abychom pohybovali trupem směrem ke kolenům, přitahujeme kolena směrem k hlavě.
Autor: chorche
Hodnocení
Jana (neověřeno) | Po, 01/28/2019 - 09:56

Já si každý den vyhradím půlhodinku, kdy se cvičení břicha věnuji. Nejvíce ale z mých zkušeností funguje správná porce cvičení doplněná o zdravý jídelníček.

V podstatě máte pravdu - při klasické chůzi po městě počítám v duchu do 15ti, uvolníme břicho - počítáme do 5... opakujeme jak dlouho chceme nebo co vydržíme... Těžko totiž vydržíte mít nekonečně zatažené břicho. Mám to z knihy o hubnutí.

Božena Cubinetová (neověřeno) | Čt, 05/01/2014 - 23:36

Jeden úplně obyčejný cvik, chodit stále rovně a břišní svaly stále mít stažené, stále dávat pozor, abychom břišní svaly nepovolili. Tím se nám pomalu břišní svaly vtahují a bříško se taktéž vtahuje. Není to drastické, ale zaručeně docílíme ploché bříško.....

František K (neověřeno) | Po, 04/28/2014 - 22:18

Způsob hubnutí podle bodu 5 je pravděpodobně možné pochopit až po několikerém zkoušení "jak by ta poloha mohla asi být", jinak řečeno tento cvik jsem nepochopil, až s pomocí předčítání textu celou rodinou. Myslím, že chybí v popisu základní, že si na podlahu lehneme na záda zadečkem k posteli.

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Cvičení doma má několik výhod. Cvičit můžeme v kterémkoli čase, při jakémkoli počasí a v každém věku. Tisíce návodů na cvičení doma najdeme na interne…
Není vůbec neobvyklé, když po porodu máte o patnáct či dvacet kilo navíc. Snem většiny maminek je pak získání své původní postavy. Zhubnout po porodu…
Obrázek není k dispozici
Co dělat, když usilujeme o pěkný zadek, ale výsledky se ne a ne dostavovat? Následující základní cviky nám pomohou zhubnout a posílit zadek. Možná i v…
Obrázek není k dispozici
Běhání patří k nejúčinnějším metodám pro zdravé hubnutí. Začínající běžci se obvykle dopouští řady začátečnických chyb, které jim hubnutí značně znepř…
Obrázek není k dispozici
Běžecké pásy mají nesporné výhody. Intenzivním cvičením na běžeckém pásu spálíte podle své kondice a hmotnosti okolo 370 kalorií za půl hodiny, můžete…