Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na francouzskou kuchyň | rady

Jak na francouzskou kuchyň | rady. Francouzská kuchyně se vyvinula z italské kuchyně v 17. století, kdy La Varenne, pozoruhodný šéfkuchař Napoleona, napsal první knihu receptů středověké Francie. Později se do francouzské kuchyně přidalo více bylin a krémových složek, což začalo signalizovat příchod moderní kuchyně. Hlavní součástí této kuchyně jsou sýry a víno. Francie se stala centrem gastronomického cestovního ruchu a rozvinuly se zde vůbec první kuchařské školy. Od roku 2010 je francouzská kuchyně na seznamu UNESCO jako nehmotné kulturní dědictví.Také jste si francouzskou gastronomii oblíbili a rádi byste jí nahlédli pod pokličku? Můžete to zkusit na vlastní pěst, ale asi vám to půjde velice ztěžka. Bez vnější odezvy totiž nevíte, zda jste recept dokázali zrealizovat správně.

1

Francouzská kuchyně je mnohem složitější než ta italská a je srovnávána s uměním. Naučit se jí tedy nebude otázkou jednoho dne.

2

Pokud se chcete naučit vařit francouzskou kuchyni, začněte od těch nejjednodušších receptů, ty jsou totiž jejími základními kameny.

3

V současné době ale i u nás existují kuchařské kurzy vaření, které vás mohou do francouzské kuchyně zasvětit.

4

Škola vaření představuje dnes velice oblíbenou a vyhledávanou záležitost. Pokud se rozhodnete takovou školu absolvovat, pečlivě ji vybírejte. I u nás v Česku jich je dnes víc než dost.

5

Při výběru se neřiďte pouze cenou kurzu a lokalitou, kde kuchařské kurzy probíhají. Pokud jste absolutní amatéři, bude vám nejspíše vyhovovat škola vaření pro začátečníky, kterou nabízí i Chefparade. Chefparade je kuchařská škola, která učí všechny zájemce vařit různou světovou gastronomii. Poradí, jak naprostým začátečníkům, tak i zkušenějším kuchařům, které naučí zvládnout i party a firemní akce.

6

Pokud máte v rodině někoho, kdo by se rád naučil dobře vařit francouzskou kuchyni, zvažte, zda by darování takového kuchařského kurzu nebyl skvělým dárkem k Vánocům nebo narozeninám. Můžete zakoupit dárkový poukaz, dárkové poukazy na kurzy vaření např. u Chefparade nejsou vázány na konkrétní kurz ani na jméno, takže je přenosný a obdarovaný se může sám rozhodnout, kdy a na jaký kurz vaření přijde.

Chcete se naučit vařit jako profesionální kuchař? Vyzkoušejte školu vaření Chefparade, která nabízí kuchařské kurzy vaření opravdu pro každého. Chefparade, škola vaření pro začátečníky i pokročilé, pořádá také firemní akce nebo privátní párty, které jiná škola vaření nenabízí. Nakupujte také koření a ingredience z celého světa v e-shopu Chefparade.
Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit ratatouille | recept
Jak připravit ratatouille | recept. Ratatouille je původně francouzské zeleninové jídlo ne nepodobné našemu leču. Dobře ochucené a provoněné tymiánem…
Jak udělat bešamelovou omáčku | recept
Jak udělat bešamelovou omáčku | recept. Bešamel je světlá základní omáčka. Jde o tradiční specialitu především francouzské kuchyně. Tvoří základ mnoha…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.