Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o své nohy - výběr ponožek a obuvi

26. Červen 2019

Od narození se nohy stávají našimi společníky na celý život a je proto na nás, abychom se o ně starali se vší péčí. Lakýrky, polobotky, sportovní obuv, lodičky, kozačky, papuče, zdravotní obuv atd. V současné době máme na výběr z celé škály obuvi ale i ponožek, která je ale ta nejlepší varianta pro naše nohy?

1

Ponožky vybírejte pouze příjemné pro nohy. Tyto ponožky se většinou vyrábí z bavlny s příměsí elastanu, z polyamidu a dalších kvalitních vláken. Ponožky vyrobené pouze z polyesteru nejsou vůbec vhodné. Noha by v ponožce neměla být škrcena, takže vybírejte správnou velikost.

2

Silonové ponožky nejsou vhodné pro nošení na celý den, jelikož k noze těsně přilnávájí a nohu tím škrtí. Obzvláště diabetici by se měli těmto silonovým ponožkám a podkolenkám úplně vyhnout.

3

Vybírejte pohodlnou obuv a raději navštivte nějaký obchod s kvalitní obuví. Správný výběr obuvi totiž ovlivňuje naši chůzi, postavení klenby nohy a také držení celého těla (bolesti a vychýlení zad z osy).

4

Tvar obuvi má respektovat obrys nohou. Při špatném výběru vznikají často deformity nohou.

5

Důležitá je vkládací stélka s vytvarovaným patním lůžkem, která zlepšuje stabilitu při chůzi a zajišťuje optimální rozložení tlaků chodidla na podložku.

Podpatky nesmí být tvrdé a výška podpatku by neměla překročit 2,5 cm.

Autor: Monika S.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o své nohy - prevence
Možná to sami znáte – svědění nohou, zažloutlé, lámavé nehty, nohy s plísněmi. Nepříjemný zápach nebo nohy s různými defekty, které mají hlavně lidé p…
Jak správně pečovat o boty
Nabídka obuvi je v našich obchodech obrovská. Když si kupujeme boty, chceme, aby byly nejenom pohodlné, ale aby také dlouho sloužily. Zejména když byl…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.