Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o své nohy - výběr ponožek a obuvi

26. Červen 2019
Jak pečovat o své nohy - výběr ponožek a obuvi

Od narození se nohy stávají našimi společníky na celý život a je proto na nás, abychom se o ně starali se vší péčí. Lakýrky, polobotky, sportovní obuv, lodičky, kozačky, papuče, zdravotní obuv atd. V současné době máme na výběr z celé škály obuvi ale i ponožek, která je ale ta nejlepší varianta pro naše nohy?

1

Ponožky vybírejte pouze příjemné pro nohy. Tyto ponožky se většinou vyrábí z bavlny s příměsí elastanu, z polyamidu a dalších kvalitních vláken. Ponožky vyrobené pouze z polyesteru nejsou vůbec vhodné. Noha by v ponožce neměla být škrcena, takže vybírejte správnou velikost.

2

Silonové ponožky nejsou vhodné pro nošení na celý den, jelikož k noze těsně přilnávájí a nohu tím škrtí. Obzvláště diabetici by se měli těmto silonovým ponožkám a podkolenkám úplně vyhnout.

3

Vybírejte pohodlnou obuv a raději navštivte nějaký obchod s kvalitní obuví. Správný výběr obuvi totiž ovlivňuje naši chůzi, postavení klenby nohy a také držení celého těla (bolesti a vychýlení zad z osy).

4

Tvar obuvi má respektovat obrys nohou. Při špatném výběru vznikají často deformity nohou.

5

Důležitá je vkládací stélka s vytvarovaným patním lůžkem, která zlepšuje stabilitu při chůzi a zajišťuje optimální rozložení tlaků chodidla na podložku.

Varování

Podpatky nesmí být tvrdé a výška podpatku by neměla překročit 2,5 cm.

Autor: Monika S.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na křečové žíly | rady
Jak na křečové žíly | rady
Jak na křečové žíly | rady. Křečové žíly trápí v současné době nejen většinu žen, ale i mužů. Jedná se o civilizační chorobu, která trápí v 60 letech…
Jak na atopickou pokožku | rady a tipy
Jak na atopickou pokožku | rady a tipy
Jak na atopickou pokožku | rady a tipy. Jestli někdo ví, jaké je zažívat tak úporné svědění, že by člověk vyskočil z kůže, pak je to právě atopik. Drá…
Jak pečovat o své nohy - prevence
Jak pečovat o své nohy - prevence
Možná to sami znáte – svědění nohou, zažloutlé, lámavé nehty, nohy s plísněmi. Nepříjemný zápach nebo nohy s různými defekty, které mají hlavně lidé p…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.