Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit své tělo na zimu | rady

Jak připravit své tělo na zimu | rady

Jak připravit své tělo na zimu | rady. Zima vždy znamená velikou zátěž na celý organismus. To se pak odráží na zdraví i na pleti, vlasech, náladě. Víte, jak své tělo přichystat na zimu, abyste zimu snesli s nejmenšími obtížemi?

1

Možná se vám to nebude líbit, ale základními prostředky jsou pohyb, kvalitní strava a péče o tělo. Je důležité, abyste chodili ven každý den, byť by to mělo být jen na 10 minut. Každý pobyt na čerstvém vzduchu má pozitivní vliv na metabolismus, otužuje vás a posiluje vaše srdce. Pozitivní je i pobyt na balkonu, či při dokořán otevřeném okně.

2

Nedostatek pohybu oslabuje vaši imunitu. Stojí také za oslabením srdce a náborem objemu v pasu. I pouhá chůze na běžícím páse při pravidelnosti má efekt.

3

Do obchodu i po schodech choďte pěšky.

4

Alespoň jednou týdně choďte na dlouhé procházky, prospěje to nejen zdraví, ale pokud půjdete ven všichni (celá rodina), tak to pozitivně ovlivní i váš vzájemný vztah.

5

Pro svěží a hebkou pleť je dobré mít doma zvlhčovač vzduchu. Kromě toho je důležité před odchodem do chladu užívat kvalitní hydratační krémy. Koupele a vitamíny A a E.

6

Co se týče podpory imunity, je dobré užívat antioxidanty, E a C.

7

Důležitým prvkem je i pravidelné a kvalitní stravování. Každý den byste měli mít dostatečný přísun bílkovin. Omezit byste naopak měly sacharidy a tuky. Pozitivně na tělo působí hojná konzumace citrusů, a také cibule, česneku a kysaného zelí. Pozitivní je příjem nejméně 500 gramů sezónní zeleniny denně. Ve stravě by nemělo chybět ani červené maso, ryby, kuřecí maso, mléčné výrobky, jogurty, či vajíčka.

8

Tělu prospívá i světelná terapie – umytá okna, pobyt venku a také i návštěva solária.

9

Dostatečný odpočinek, relaxace a 8 hodin kvalitního spánku.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak nám prospívá zázvor
Jak nám prospívá zázvor
Oddenek zázvoru lékařského má typickou pikantní chuť. Používáme ho nejen jako ingredienci při přípravě jídla, ale můžeme využít i jeho léčivé účinky.…
Jak vyzrát na pylovou alergii | rady
Jak vyzrát na pylovou alergii | rady
Jak vyzrát na pylovou alergii | rady. Pylovými alergiemi trpí čím dál více lidí, kterým do značné míry znepříjemňuje život, snižuje jejich životní úro…
Jak jíst před ranním cvičením
Jak jíst před ranním cvičením
Jak jíst před ranním cvičením | rady a tipy. Ranní cvičení má řadu výhod. Probudíme a protáhneme tělo, celý den jsme více motivování jíst lépe a…
Jak naučit dítě čistit si zuby | rady
Jak naučit dítě čistit si zuby | rady
Dětští zubní lékaři si stěžují, že úroveň dětských zoubků je katastrofální. To, že za to může genetika je sice pěkné, ale ne vždy pravdivé. Z velké čá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.