Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit zamlženého skla v autě?

Nejen v zimním období se často setkáváme se zamlženými skly uvnitř auta. Jak je co nejrychleji odmlžit, když ráno spěcháme? Dá se této situaci předcházet a čeho byste se měli vyvarovat?

1

Proč k zamlžování dochází?

Častým viníkem je sníh ulpělý na botách či promočené oblečení od deště. Vlivem nízkých teplot se poté v autě tato vlhkost drží, a po nastartování rychle zamlží všechna okna.

2

Bleskové řešení

Mezi nejvíce doporučované postupy patří nastavit ventilátor čelního skla na maximum výkonu a zároveň na nejvyšší teplotu. Teplý suchý vzduch dokáže totiž lépe absorbovat vlhkost než vzduch studený. Dalším důležitým krokem je zapnutá klimatizace a pootevřená okna. Nezapomeňte zkontrolovat, že máte vypnutý vnitřní okruh ventilace.

3

Proč musí být zapnutá klimatizace?

Natahuje totiž suchý mrazivý vzduch zvenčí, čímž rychleji dosáhnete vysušení vlhkého vzduchu vevnitř. Ve spolupráci s pootevřením okének se skutečně jedná o velmi rychlý proces.

4

Osvědčený trik

Jedno velmi neobvyklé, ovšem velmi účinné řešení představuje nanesení gelu či pěny na holení v tenké vrstvě na přední sklo. Následovně ho ručníkem nebo utěrkou rozleštíte a problém s potencionálním zamlžováním je vyřešen. Podobnou službu vám prokáže roztok glycerinu či obyčejné jablko. Jeho půlkou natřete přední sklo a vytřete do sucha. Od zamlžování bude mít na 1-3 týdny pokoj.

5

Co nedělat

Rozhodně namrzlá nebo zamlžená skla zevnitř narychlo neotírejte rukou. Výhled si tím ještě zhoršíte. Naopak volte postup zmíněný výše. V případě, že potřebujete zadýchaná okna skutečně okamžitě otřít, použijte k tomu suchý hadr, jelenici nebo papírový ubrousek. Před jízdou ještě otevřete na chvilku všechny dveře. V zimě nepoužívejte běžné koberečky, nýbrž je vyměňte za gumové rohože, z nichž budete pravidelně vylévat ulpělou vodu.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit bramborové palačinky
Zbude-li vám několik vařených brambor a nebudete vědět co s nimi, zkuste připravit bramborové palačinky. Palačinky z bramborového těsta jsou nadýchané…
Jak pečovat o poškozené konečky vlasů
Krásné, udržované vlasy jsou chloubou každé ženy. Čím jsou však delší, tím jsou náchylnější na vznik roztřepených konečků. Jak o vlasy pečovat, abycho…
Jak upéct tvarohový koláč s piškotem
Jak upéct tvarohový koláč s piškotem | recept na vynikající tvarohové řezy. Tvarohové řezy z následujícího receptu jsem si oblíbila proto, že se záměn…
Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.