Přejít k hlavnímu obsahu

Jak seznámit novorozence s domácím mazlíčkem | rady

Jak seznámit novorozence s domácím mazlíčkem | rady

Jak seznámit novorozence s domácím mazlíčkem | rady. Pejsek, který začne žárlit po tom, co si z porodnice přinesete domů miminko, vás může pěkně potrápit. Často na sebe upozorňuje, více štěká nebo dokonce dělá naschvály. Jak takovou situaci řešit a jak jí co nejlépe předejít?

1

Změna návyků vašeho pejska

Čtyřnohého kamaráda je dobré připravovat průběžně, pokud tedy zjistíte, že vás za několik měsíců bude v domácnosti víc, pak je nejvyšší čas začít měnit či upravovat jeho návyky. Každý pejsek je jiný, takže výcvik by měl být vždy individuální. Na jeho konci by měl zvládnout setkání s dětmi, nevynucovat si pozornost a také pochopit, že musí být trpělivý.

Pokud s vámi chlupáč například spí v posteli, kam ale plánujete ukládat miminko, odnaučte ho to co nejdříve. V případě, že není zvyklý na kontakt s dětmi, pak přizvěte známé, kteří je mají. Nebo ho alespoň obklopte dospělými, jedná-li se o pejska samotáře. Buďte trpěliví a pejska za každý úspěch chvalte. Malé děti často přistupují k psům více nadšeně a z toho důvodu se s nimi mohou mazlit méně citlivě. Pejsek by si měl zvyknout na prudší pohyby a na „hrubší“ zacházení.

2

Příchod z porodnice

Ještě před tím, než miminko přinesete domů, nechte psa očichat jeho věci. Seznámí se s novým pachem a až děťátko uvidí, nebude pro něj představovat zcela nový podnět.

Napadlo vás dát pejska na pár dní pryč? Určitě nejste jediní, ale kynologové s tímto nápadem většinou zásadně nesouhlasí. Podle nich to jen prohloubí celý problém a pes tak může vnímat novou situaci ještě hůře a může se cítit odstrčený.

Ponechte ho tedy doma a po příchodu domů z porodnice mazlíčka pořádně přivítejte a opatrně ho nechte očichat i samotné miminko. Je-li hodný, pochvalte ho a dejte mu pamlsek.

Pokud zrovna nejste po ruce, dejte dobrý pozor a pejska udržujte v bezpečné vzdálenosti tak, aby se k miminku nemohl bezprostředně dostat.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak uspat kojence | rady a tipy
Jak uspat kojence | rady a tipy
Jak uspat kojence | rady a tipy. První dny po návratu domů z porodnice nebývají jednoduché. Novorozenci chybí pravidelný denní režim a budí se v noci…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.