Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si udržet bílý chrup bez zubaře

06. Srpen 2019

Stále více dbáme o svůj zevnějšek. Ze stran časopisů na nás míří dokonalé modelky, štíhlost, kondice a pěkný zevnějšek patří k trendům dnešní doby. Důležitou součástí našeho zevnějšku je také zářící úsměv. Každému z nás však finanční možnosti nedovolí drahé a speciální bělící kůry u zubařů. Jak si vytvořit zářící úsměv doma vám poradí následující řádky.

1

Jedlá soda

Zkuste bělení zubů pomocí jedlé sody. Naneste ji na váš (důkladně umytý a vyčištěný) zubní kartáček a vyčistěte si zuby tak, jako byste si je čistili pastou. Jedlou sodu nepoužívejte, pokud vám krvácí dásně.

2

Peroxid vodíku

Zkuste do hrnku přidat kapku peroxidu, následně jej promíchejte s jedlou sodou a naneste na zubní kartáček. Pokud si čistíte zuby pomocí peroxidu, při čištění nepolykejte, toto pravidlo důsledně dodržujte. Tímto způsobem si můžete denně čistit a udržovat chrup.

3

Bělící zubní pasty

V obchodech a lékárnách naleznete širokou nabídku bělících zubních past. Vybírejte je pečlivě. Doporučujeme zubní pasty, které jsou určeny pro kuřáky. Většinou bývají silnější a zuby jsou při jejich dlouhodobém užívání opravdu bělejší.

4

Bělící přípravky pro domácí bělení

V lékárnách jsou k dostání výrobky různých značek, které slouží k bělení zubů. Můžete si zakoupit balíček, který obsahuje celou kůru pro vybělení vašeho úsměvu. Investice není tak velká jako při návštěvě zubaře. Chce to jen trochu času a trpělivosti. Není to nic náročného, jen přesně dodržujte pokyny, které jsou uvedeny v příbalových letácích. Kombinujte přípravky s karbamid peroxidem s přípravky, které jej neobsahují. Například zmíněnou bělící zubní pastu s bělícími kůrami apod.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě | rady a tipy. O pleť se musíme starat celý rok. Zatímco v létě ji chráníme především před slunečními paprsky, v…
Jak čerpat energii ze stromů
Jak čerpat energii ze stromů | rady a tipy. Pokud si občas jen tak sednete ke stromu a relaxujete, možná se Vám již stalo, že jste se po chvíli cítili…
Jak na citlivé zubní krčky
Jak na citlivé zubní krčky | rady a tipy. Jakmile zuby začnou bolet, je zle. Často si myslíme, že jde o zubní kaz, ale někdy jsou na vině bolavé, obna…
Jak si udržet dobrou náladu
Nálada, ta vrtošivá dáma, dokáže pěkně potrápit nás, potažmo i naše okolí. Někdy k tomu přispěje hormonální nerovnováha, jindy řehtající úřední šiml n…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.