Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct ořechový koláč | recept

Jak upéct ořechový koláč | recept. Z vlašských ořechů si upečeme výborný ořechový koláč. Recept je jednoduchý, vyzkoušejte.

Co je potřeba

Těsto ořechového koláče:
500 g hladké mouky
250 g másla nebo Hery
100 g cukr moučka
2 vejce, 3 žloutky
50 g rozinek
150 g vlašských ořechů mletých

Náplň ořechového koláče:
3 bílky
120 g cukru moučky
20 g vanilkového cukru
80 g vlašských ořechů nasekaných
1 lžičku citronové kůry
2 lžíce rumu

Poleva:
1 čokoláda na vaření
30 g ztuženého tuku (omega)
1 skleničku marmelády

1

1. Vyklepneme dvě celá vejce a 3 žloutky a utřeme společně se 150 gramy moučkového cukru. Pak přidáme mouku, 150 g mletých ořechů a 50 g rozinek

2. Vypracované těsto nalijeme na plech vyložený pečícím papírem (plech by měl mít velikost asi 20 x 30 cm) a vložíme do předem vyhřáté trouby na 220°C. Pečeme pouze 10 minut.

3. Mezitím ušleháme sníh ze tří bílků, vmícháme do něj 120 g moučkového cukru, cukr vanilkový (20 g), 1 lžičku citronové kůry a 2 lžíce rumu.

4. Jen napůl pečené těsto vyndáme z trouby a pomažeme směsí z bílků a následně posypeme 80 g sekaných ořechů. Vše vložíme zpět do trouby a pečeme dalších 10 minut.

5. Uděláme si domácí čokoládu na polevu smícháním rozehřáté čokolády na vaření a ztuženého tuku. Čokoládu lze nahradit kakaem a moučkovým cukrem.

6. Po upečení koláče necháme vychladnout a potřeme tence marmeládou. Pak na koláč nalijeme ještě teplou čokoládu jako polevu.

7. Koláč dáme do chladu a podáváme až po vychladnutí.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak upéct mini trdelníčky | recept
Mini trdelníčky | recept. Každý z vás se už jistě setkal se „staročeským“ trdelníkem. Tato pochoutka, prodávaná ve stáncích s občerstvením na nejrůzně…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.