Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ušetřit díky hromadnému nakupování | tipy

Jak ušetřit díky hromadnému nakupování | tipy

Jak ušetřit díky hromadnému nakupování | tipy. Se slevovými weby jakoby se v poslední době roztrhl pytel. Co je to za stránky? Je možné jim opravdu věřit? A jak to vlastně funguje? Myslím, že není na škodu si tyto otázky zodpovědět a udělat si tak v tomto novodobém fenoménu jasno.

Co je potřeba

Účet u banky
Internetové bankovnictví
Přístup k internetu

1

Jednotlivé servery jsou si strukturálně velmi podobné. Slevové portály většinou vyžadují registraci, případně je provedena automaticky při nákupu po vyplnění objednávky, viz krok 4. Zaregistrováním si vytvoříte profil, ve kterém můžete sledovat svůj nákup.

2

Na vybrané stránce si přes příslušné pole můžete navolit, z jakého města či kraje chcete momentálně nabízené slevové výhody zobrazit. Po volbě oblasti se vám zobrazí výhodné cenové nabídky, které jsou aktuální v zadané části České někdy také Slovenské republiky (záleží na konkrétním serveru). U každé výhody je uvedena původní cena produktu či služby, takže vidíte, kolik je možné nákupem přes slevovou stránku ušetřit. Zobrazen je rovněž čas, po který ještě sleva na vybranou službu/produkt platí i to, kolik lidí si už danou výhodu zakoupilo.

3

Pokud jsou nabídky slev lákavé a nějakou si vyberete, po kliknutí na ni se vám zobrazí bližší informace o zvolené výhodě, popřípadě podmínky pro zakoupení, doba platnosti slevy atp.

4

Následuje potvrzení koupě. V tomto kroku je nutné vyplnit objednávku se všemi náležitostmi. Po správném zadání všech potřebných údajů budete informováni o platebních podmínkách, termínu splatnosti a dalších podstatných údajích o nákupu. Informace obdržíte zprávou přímo na váš profil na stránce, ze které slevu nakupujete nebo na e-mail, který jste uvedli v objednávce. Při vyplňování objednávky u některých serverů rovněž probíhá automatická registrace na daný slevový web a tvorba profilu. Doporučuji však, pro minimalizaci možných komplikací, registraci provést ještě před zahájením nákupu.

5

Po zaplacení (většinou bankovním převodem nebo kartou online) se sleva aktivuje. Poukaz, který vás opravňuje k využití slevy na zvolenou službu nebo produkt, bude automaticky zaslán na váš e-mail nebo se propíše přímo ve vašem profilu na stránce, u které jste si výhodu zakoupili.

6

Aby bylo možné slevu čerpat, je třeba si poukaz vytisknout a prokázat se jím při samotném uplatňování výhody.

Tipy

Jako u všech online nákupů je třeba si řádně prostudovat obchodní a nákupní podmínky, u slevových portálů jde většinou o odkaz „Jak na to“ či „Jak to funguje“. Tyto informace má každý prodejní web veřejně přístupné (není tedy nutná registrace). Tímto se minimalizují případné komplikace a nedorozumění.

Varování

Pozor na podvodníky! Vždy si ověřte, že nový nebo neznámý web na hromadné nakupování je seriózní.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na slevové nabídky | rady
Jak na slevové nabídky | rady
Jak na slevové nabídky | rady. Slevové nabídky českých slevových webů pro hromadné nakupování zlákají nejednoho člověka. V současnosti své slevové nab…
Jak ušetřit při nákupu online?
Jak ušetřit při nákupu online?
Už se vám někdy stalo, že jste se dozvěděli o službě, která je dávno k dispozici, ale protože jste o ní nevěděli, nevyužívali jste ji, a tím pád…
Jak nastavit domovskou stránku | rady
Jak nastavit domovskou stránku | rady
Jak nastavit domovskou stránku | rady. Většina lidí využívá některý z internetových prohlížečů a díky nim si prochází obsah internetu. Téměř každý rov…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.