1

Prací prášek je vhodný na praní bílého prádla

Hlavní výhodou pracího prášku je oproti pracím gelům přítomnost bělících složek. Bělidla, která jsou v prášcích obsažena, tak zvyšují účinnost praní. Pokud se chystáte prát silně zašpiněné bílé prádlo, rozhodně doporučuji použít klasický prací prášek. Velkou výhodou pracích prášků je univerzálnost jejich použití v širokém rozmezí teplot a to 30 °C – 90 °C. Prací prášky však mohou v důsledku přítomnosti bělidel a optických rozjasňovačů způsobovat blednutí barev, z tohoto důvodu nejsou vhodné pro praní barevného a černého prádla při vysokých teplotách 60 °C a více.

2

Prací gel je dobrý na vysoké teploty, ale ne na odstraňování skvrn

Prací prášek ve formě gelu neobsahuje bělidla a naopak obsahuje větší množství neiontových tenzidů, která chrání vlákna. Je vhodný pro praní černého a barevného prádla. Na rozdíl od práškové formy nezanechává na prádle bíle stopy po nerozpuštěném prášku. Gelové prací prášky nezpůsobují blednutí barev, avšak účinnost odstraňování silných skvrn je nižší. Pokud chcete účinnost pracího gelu zvýšit a silnou skvrnu odstranit, doporučuji před samotným praním nalít trochu gelu přímo na skvrnu.

3

Tablety na praní mají lepší účinek na skvrny

Tablety jsou optimálním řešením, chcete-li použít univerzální prací prostředek na bílé nebo barevné prádlo. Tablety se aplikují přímo do bubnu pračky a mají intenzivnější účinek odstraňování skvrn než prací gel. Tablety jsou více koncentrované než klasický prací prášek, množství aktivních látek v jedné tabletě je tak vyšší než v jedné doporučené dávce pracího prášku. Nevýhodou pracích tablet je nemožnost ovlivnit dávkování, protože 1 tableta = 1 prací cyklus a také jejich vyšší prodejní cena.

4

Pozor na alergeny obsažené v pracím prášku

Alergeny jsou látky aromatického charakteru, které jsou v pracích prášcích zastoupeny ve velkém množství. Tyto látky nemají vliv na prací účinek prášku, pouze na jeho vůni. Každý výrobce pracích prášků je povinen uvádět na etiketách přesné složení pracího prášku. Pamatujte, že množství alergenů v pracím prášku by nemělo přesáhnout hodnotu 100 mg/kg. Má-li některý člen vaší rodiny citlivější pokožku, etiketu pracího prášku pečlivě pročtěte.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.2
Average: 4.2 (5 votes)