Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat oddlužovací společnost na osobní bankroty

Oddlužení fyzické osoby. Finanční tíseň nutí lidi podnikat mnohdy až zoufalé kroky k tomu, aby se z této tísně dostali. Čím více začalo v České republice přibývat zadlužených občanů, tím více začaly růst oddlužovací společnosti. Ne všechny mají ovšem za cíl oddlužit své klienty, mnoho z nich jsou zkrátka opět jen společnosti, které si chtějí přilepšit na špatné situaci ostatních. Jak správně vybrat oddlužovací společnost na osobní bankrot? Pár užitečných rad čtěte dále.

1

Zastoupení při oddlužení
Nikdy se nenechte oddlužovací společností zastupovat. Pokud vám vnucuje možnost zastoupení a zprostředkování služeb, tak od ní dejte rychle ruce pryč. Cílem musí být navržení plánu, který si vyřídíte sami. Zastupování při oddlužení má za účel pouze dostat z vás další peníze. Věřitelé velmi neradi komunikují s prostředníky, vše vyřizujte jedině osobně na základě doporučeného plánu.

2

Poplatky za oddlužení
Zjistěte si, jak je to s placením. Na trhu jsou společnosti, kterým musíte platit už jenom za to, že se s vámi baví. Vyhledejte jedině společnosti, kterým zaplatíte až v případě skutečné pomoci. Jedině u nich budete mít jistotu, že pracují profesionálně a že vám budou užitečné.

3

Právní ochrana při oddlužení
Dokáže vám oddlužovací společnost nabídnout i právní ochranu? Pokud ne, tak je to mínus pro vás. Je důležité, abyste měli možnost využití právníka.

4

Image
Neobracejte se na společnosti na oddlužení, které vypadají podezřele, obzvláště ne na ty, kde s vámi bude jednat člověk, který evidentně právě dokončil školu a bude vás poučovat o financích. Podívejte se na jména společnosti, na webové stránky i na jejich sídlo a pokud tam nebudou figurovat specialisté, kteří se mohou pyšnit alespoň titulem, tak s nimi neztrácejte čas.

5

Reference oddlužovacího centra
Nejdůležitější bod výběru, kterým se mnoho společností chlubí. Pokud může společnost prokázat mnoho lidí, kterým pomohla s oddlužením, tak to je pro vás důkaz, že mohou pomoci i vám. Nedávejte na fádní reklamy, ale zeptejte se i svých přátel, jestli by vám nemohli někoho doporučit.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyhlásit osobní bankrot
Půjčka, úvěr od banky nebo hypotéka není neznámý pojem, bohužel pro rapidně rozrůstající se část naší populace. Reklamy nás neustále ubezpečují o výho…
Obrázek není k dispozici
Jak žádat odklad exekuce
Exekuce je strašákem nejednoho dlužníka. Nikdo nechce přijít o dům, auto nebo peníze na účtu či o jiná aktiva. Exekuci můžete oddálit jejím odkladem (…
Jak reklamovat ojeté auto | rady
Jak reklamovat ojeté auto | rady. Nová auta jsou drahá a rychle ztrácejí na hodnotě. Proto se mnoho lidí uchyluje k nákupu ojetých aut. V autobazarech…
Jak se bránit exekutorovi | rady
Jak se bránit exekutorovi | rady. Exekuce je silný zásah do soukromí. Zvláště v okamžiku, kdy jde o exekuci neoprávněnou. I ty se totiž poměrně často…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.