Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vytvořit ze starého trička povlak na polštář | DIY

Jak vytvořit ze starého trička povlak na polštář | DIY

Každý máme doma kusy oblečení, které pro nás něco znamenají. I když uklízíme skříně s oblečením a chceme být tvrdí a vše co nenosíme vyhodit, vždy se najde to jedno tričko, které zase schováme do spodu s tím, že si ho někdy vezmeme. Je vám líto ho vyhodit a přitom už ho takto schováváte třetí rok? Jak to udělat abyste uvolnili místo ve skříni a zároveň tričko zůstalo ve vaší blízkosti? Můžete si z něj vyrobit originální povlak na polštář. Nic k tomu nepotřebujete, pouze nůžky, vaše oblíbené triko a polštář. Toto řešení se hodí i pokud máte děti a chcete jim vytvořit útulný protostor pro usínání. Můžete vytvořit několik povlaků ze starých triček s jejich oblíbenými hrdiny nebo s obrázky robotů, panenek nebo různých pohádkových postav.

Co je potřeba

  • Staré triko
  • Nůžky
  • Polštář
1

Ze starého trika si vystřihneme obdélník, tak aby velikost odpovídala polštáři. Poté co vystřihneme obdélník, vzniknou na triku ošklivé "zuby" od nůžek. S tím si poradíme tak, že každou stranu trika natáhneme a ošklivé "zuby" se zarovnají.

2

Poté na každé straně trika vystříháme třásně (viz ilustrační fotografie). Třásně budeme později vázat, takže by měly být dlouhé alespoň 2 cm (závisí také na použitém materiálu). Pokud máte pružnější materiál, který jde více natahovat, tak mohou být třásně i kratší. 

3

Když máme hotové třásně, začneme je svazovat dohromady. Svazuje se vždy spodní třáseň s vrchní nebo-li, ty co jste ustřihly společně.

4

Jestliže máte svázané tři strany ze čtyř, můžete vložit polštář. Čtvrtou stranu vážeme, až když je polštář uvnitř. Jakmile vložíte polštář zkontrolujte, jestli vám někde po stranách neprosvítá jeho barva. Pokud ano, všechny třásně pořádně utáhněte, aby se díry zacelily. Pokud máte hedvábnější materíál, je potřeba, abyste třásně vázali na dva uzle. Polštář pak můžete vystavit v obýváku na gauči nebo v ložnici. Je to naprosto jednoduché, praktické a nemusíte se zbavovat svých oblíbených věcí.

Autor: Niki
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zrušit pevnou linku | postup
Jak zrušit pevnou linku | postup
Jak zrušit pevnou linku | postup. Pevná linka v dnešní době mobilních telefonů již není příliš využívána pro telefonickou komunikaci, ale mnoho lidí j…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.