Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na křečové žíly | rady

Jak na křečové žíly | rady

Jak na křečové žíly | rady. Křečové žíly trápí v současné době nejen většinu žen, ale i mužů. Jedná se o civilizační chorobu, která trápí v 60 letech až 60 % z nás. Může za ni genetická dispozice, životní styl, dlouhá práce ve stoje, či při sedavé práci. Většina lidí řeší tuto situaci spíše kvůli estetickému problému, avšak křečové žíly mohou pěkně bolet a působit i další zdravotní problémy.

Co je potřeba

  • znalosti
  • obinadla
  • zdravotní punčocháče
  • pohyb
  • zdravý životní styl
1

Základem řešení problémů s křečovými žílami je důkladné lékařské vyšetření. Pokud se diagnóza křečových žil potvrdí, základem léčby je komprese. Kompresi, čili zmáčknutí představují obvázání obinadel či nošení speciálních zdravotních punčoch.

2

Krom toho velice pozitivně na křečové žíly působí zvednutí nohou do zvýšené polohy a chlad.

3

Vhodné je i střídání poloh a pohybu. Po chvíli sezení byste se měli protáhnout, projít. Jestli je to možné, tak nohy držte vzhůru.

4

Pokud celý den stojíte, neměli byste opomíjet přestávky a procházet se.

5

Bolest můžete řešit i farmakologicky prostřednictvím gelů a krémů.

6

Nedílnou součástí léčby křečových žil je i farmakologická léčba, která je na preskripci odborného lékaře.

7

Sklerotizace představuje rozšíření žil pomocí speciální látky, která vyvolá místní chemické poškození, zánět a tak dojde ke slepení žilních stěn.

8

Endovaskulární léčba představuje moderní léčbu, kdy dojde k uzavření povrchového žilního kmene. Tento zákrok probíhá pomocí sondy s laserem anebo bipolárním radiofrekvenčním proudem. Tento zákrok probíhá ambulantně. Pouze při některých zákrocích je zapotřebí hospitalizace.

9

Léčba laserem je bezkontaktní léčba, kdy nedochází k porušení kůže. Léčba je vhodná pro malé žilky maximálně do jednoho milimetru. Výhodné je přesné zacílení a bez poškození okolních struktur.

10

Chirurgická léčba je poslední možností, jak se zbavit větších žil a kmenů. Dnes už není tato metoda tak zohavující, jako bývala dříve.

11

Velkou součástí léčby je rehabilitace a kompresivní léčba. A to jak v lehčích fázích onemocnění, tak před i po operaci.

12

Zdraví nohou prospěje pohyb, zdravá výživa a pitný režim. Dávejte pozor na hormonální léčbu hlavně na antikoncepci. Jak předcházet vzniku křečových žil? Čtěte zde: Jak předcházet křečovým žilám

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit zápachu bot a nohou
Jak se zbavit zápachu bot a nohou
Trápí vás zápach nohou a bot? Tato nepříjemnost se týká většinou mužů, ale ani ženy nejsou výjimkou. Zápach nohou a bot může potkat i toho nejčistotně…
Jak na záděry u nehtů
Jak na záděry u nehtů
Záděry kolem nehtů jsou nepříjemná záležitost a dovedou postiženého pěkně potrápit. Když pomineme aspekt estetický, který vnímají zejména ženy, jedná…
Jak na vlasové zábaly
Jak na vlasové zábaly
Vlasy je nutné občas oživit a poskytnout jim prospěšnou regeneraci. Není nutné kupovat drahé produkty, v tom není garance kvality. Někdy je to právě n…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.