Co je potřeba

prášek do pečiva
ocet
voda
rozkrojená brambora
ocet
zubní pasta
hadr

1
Obrázek není k dispozici

Povařte bílý ocet Nalijte do hrnce stejný poměr bílého octa a vody a mírným varem asi 15 minut povařte. Po vychladnutí houbičkou nádobí omyjte, může se trochu přitlačit. Nakonec nádobí spláchněte teplou vodou.

2

Pomůže prášek do pečiva Do hrnce dejte 2 lžíce klasického prášku do pečiva a nalijte na něj asi půl litru horké vody. Přiveďte roztok do varu a mírný var udržujte asi 10 minut. Tento postup využijte u kovového nádobí. U hliníkového nádobí použití prášku do pečiva nedoporučujeme.

3
Obrázek není k dispozici

Drhněte rez obyčejnou bramborou Máte kovovou formu, která zrezivěla a nedaří se vám rzi zbavit? Rozkrojte na polovinu bramboru a rozkrojenou částí ji namočte do prášku na nádobí. Pak touhle bramborou houbičkou drhněte a drhněte, až rez zmizí. Opláchněte čistou vodou.

4
Obrázek není k dispozici

Jděte na fleky se zubní pastou Pokud na novém nádobí z nerezové oceli vidíte stále nějaké matné mapy a neodstraní se ani mytím, není to žádný problém. Vezměte zubní pastu a místo na zubní kartáček vymáčkněte stejné množství na navlhčený hadřík. Skvrny hadříkem odstraňte a opět klasicky opláchněte teplou vodou a vyleštěte. Můžete se v něm znovu vzhlížet jako v zrcadle.

5
Obrázek není k dispozici

Jak ošetřit litinové nádobí Litinové nádobí dovede přežít několik generací, když budete o něj taky správně pečovat. Po každém umytí vytřete vnitřek rostlinným olejem. Upečená bábovka bude stejnoměrně propečená jako v každém litinovém nádobí a bude vypadat skvěle k nakrojení. Varování Na hliník nepoužívejte zásadité čističe jako třeba jedlou sodu nebo nějaké bělící prostředky , protože by je mohly více odbarvit a vybělit do nežádoucího stavu.

Varování

Varování Na hliník nepoužívejte zásadité čističe jako třeba jedlou sodu nebo nějaké bělící prostředky, protože by je mohly více odbarvit a vybělit do nežádoucího stavu.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.42857
Average: 4.4 (7 votes)