Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o taneční boty | rady

Jak pečovat o taneční boty | rady

Jak pečovat o taneční boty | rady. Taneční boty si zaslouží mnoho pozornosti, nejen, že jsou na první pohled vzhlednější a kvalitnější než běžné boty, musí snést často i větší zátěž. Péče o taneční boty je lehce rozdílná podle toho, zda-li máme na mysli pánskou nebo dámskou taneční obuv. Dokonce i při tak ladném pohybu, jakým je tanec, se boty značně namáhají a je potřeba jim dopřát řádnou péči. Jak se správně o taneční boty starat?

1

Podpatky

Začneme dámskými tanečními botami. O podpatky se řádně starejte a používejte chrániče podpatků, podle typu bot. Dbejte vždy na včasnou výměnu. Samotná výměna se musí obejít bez natočení a vykrucování chrániče, ten sáhněte jedním směrem. Pokud ochodíte i patník, tak ho vyměňte.

2

Základní přezka

Obvykle se nakupují dámské taneční boty tak, že je řemínek bot delší, než potřebujeme. Pro lepší vzhled odstřihněte řemínek 3 cm od přezky hned poté, co ji upevníte. Delší je řemínek vždy proto, aby nabídl lepší úpravu při na zutí a upevnění.

3

Háček a přezka

Přezka na řemínku musí být upravená tak, aby dobře seděla poté, co botu zapneme do háčku. Upravte ji tak, aby bylo upevnění a rozepnutí háčku jednoduché.

4

Podrážka tanečních bot

Zvláštní péči vyžadují semišové podrážky. Ty mají tendenci tvrdnout a v takovém případě je potřeba použít kartáč. Kartáč používejte klidně i po každém použití a podrážku s ním vždy načechrejte.

5

Zápach z bot

Při pravidelném používání je normální, že boty začnou lehce zapáchat. Již od začátku používejte deo spreje na boty. U tanečních bot nemusí být tak účinné, ale jedná se o nejlepší řešení.

6

Opravy a čištění obuvi

Pokud se vám stane, že se bota poškodí, vždy se obraťte na obuvníka, vlastní opravy obvykle nedopadnou dobře. Pánské taneční i dámské taneční boty čistíme pouze za pomoci navlhčeného hadříku nebo pomocí speciálního spreje na čištění. Pánské taneční boty nikdy neimpregnujte, ani na ně nedávejte krém na boty.

7

Vlhko a mráz

Taneční boty jsou určené pro vnitřní použití. Nikdy s nimi nechoďte v mokru nebo dešti a také se vyhýbejte mrazu. Jakékoliv vlhko může boty nenávratně zdeformovat a mráz způsobí popraskání použitého materiálu.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak správně impregnovat boty
Jak správně impregnovat boty
Jak správně impregnovat boty | rady a tipy. Když si koupíme kvalitní obuv, chceme, aby nám vydržela co nejdéle. Zejména u bot, které jsou určené…
Jak vybrat pánský opasek | tipy
Jak vybrat pánský opasek | tipy
Jak vybrat pánský opasek | tipy. Pánské opasky patří mezi základní módní doplňky, které dokáží dát směr celému našemu oblékání, ale mohou být také nen…
Jak prát boty v pračce | rady
Jak prát boty v pračce | rady
Jak prát boty v pračce | rady. Stačí, aby zapršelo, a zejména plátěné tenisky jsou k nepoznání. Skvrny od bláta či trávy ale nemusíte rovnou řešit v č…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.