Přejít k hlavnímu obsahu

Jak používat kulmu na řasy | rady

Jak používat kulmu na řasy | rady. Krásné oči s dlouhými řasami jsou snem snad každé ženy. Právě oči jsou totiž jedním z nejdůležitějších míst, kam se při seznámení díváme. Ovšem, někteří pánové se dívají spíše do výstřihu. Nicméně, my budeme mluvit o těch, kteří dají spíše na oční kontakt. Oční kontakt je ostatně důležitý i v práci. Do módy se vrátily kočičí oči, což ještě více potřebu krásných dlouhých řas umocňuje. Jenže ne každému byly dány do vínku, co s tím? No nic, jsou tu přeci umělé a na to, aby byly krásně vinuté, tu máme pro změnu kulmu. Bojíte se toho monstrózního želízka? Není třeba, povíme vám, jak to.

Co je potřeba

kulmu na řasy
fén
oči
ruce

1

Nejprve si vyberte správnou kulmu na řasy, existuje jich totiž hned několik - kovová, plastová, vyhřívaná, mini… Ta klasická kovová kulma na řasy trochu děsí, ale má mnohem větší efekt než plastová. Plastové kulmy na řasy pracují stejně jako kovové kulmy, jen jsou prostě z jiného materiálu. Vyhřívaná kulma na řasy je jemnější, lepší je taková, která má držadlo tak, jako hřeben. Existují i mini kulmy řas, které jsou ideální na spodní řasy anebo na krátké řasy. Hodit se také může při natáčení vnějších a vnitřních koutků očí. Obvykle tyto kulmy koupíte v drogérii a už jsem je viděla i v hypermarketech.

2

Kulmu máte, tak jdeme na věc. Před natáčením byste měly mít řasy důkladně očistěné. Neměly by na nich být žádné pozůstatky make-upu, řasenka, oční stíny či oční linky. Pokud by tam byly, výsledek by nebyl moc dobrý. Řasy by se totiž slepily, a to by vypadalo poněkud komicky. Pokud by se vám to stalo opakovaně, mohla byste i o řasy přijít, a to přeci nechcete. Omyjte si proto pro jistotu i celou tvář a jemně si ji osušte.

3

Nahřejte kulmu řas fénem. Pak kulmu chytněte stejně, jako byste držela nůžky. Umístěte kulmu ve svislé poloze proti oku a horní řasy mezi kleště. Pokud nejste spokojeni, kam řasy směřují, otevřete lisy a nastavte je tak, aby vám to vyhovovalo. Jemně je chytněte a zmáčkněte tak, aby se stočily směrem k vašemu obočí, a držte je po dobu 10 – 30 sekund. Čím déle je budete držet, tím víc budou kudrnaté. Pozor, nesmíte u toho mrknout. Pak kleště kulmy povolte, zkontrolujte zvlnění a v případě spokojenosti se přesuňte na druhé oko. Důležité je, abyste pak dala řasenku na zvlněné oko, ideálně co nejdříve (tedy pokud je to váš záměr).

4

Spodní řasy se kulmují s kulmou otočenou vzhůru nohama, umístíte ji na základnu těch nejmenších řas (odtud začínáte a podle nich se i řídíte). Nakloňte hlavu dolů, abyste měla snadnější přístup k dolním víčkům, a otevřete pořádně oči. Dolní řasy točíte stiskem kulmy směrem dolů po dobu několika sekund (tak jako horní).

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si nalepit umělé řasy | rady
Jak si nalepit umělé řasy | rady. Mít make-up jako hvězda červeného koberce nemusí být otázkou velké spousty peněz a poradního sboru vizážistů. Stačí…
Jak si správně čistit uši | rady
Jak si správně čistit uši | rady. Čištění uší provází řada mýtů, které mohou zhoršit sluch. Správný postup čištění uší bychom neměli podceňovat, vždyť…
Jak si vytrhat obočí | rady
Jak si vytrhat obočí | rady. Špatně vytrhané obočí může vytvořit velmi nepřirozený výraz obličeje a přidat tváři léta. Kvůli perfektnímu tvaru ale můž…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.