Přejít k hlavnímu obsahu

Jak prát péřovou bundu | rady

Jak prát péřovou bundu | rady

Jak prát péřovou bundu | rady. Ve chvíli, kdy odzvoní zimním mrazům, je čas na uklizení teplého oblečení na dno skříně. Ještě před tím je ale potřeba ho vyprat a vyčistit, aby bylo na příští sezónu dobře připravené a hned po ruce. Praní čepice a pletených rukavic není takový problém, jako vyprat péřovou bundu. Je proto potřeba dodržet několik základních pravidel, abyste o tento zimní kousek rovnou nepřišli. Jak prát péřovou bundu - krok za krokem.

Co je potřeba

bunda
pračka
prací prostředek
sušička

1

Výrobci většinou doporučují zanést péřové bundy do čistírny. Nesprávným praním si totiž můžete bundu zničit. Takováto návštěva čistírny vás vyjde zhruba na 200 korun. Pokud ale máte doma sušičku a trochu času, obejdete se i bez čistírny.

2

Péřovou bundu perte na velmi jemný program s minimem čisticích prostředků. Nejlepší je použít speciální detergenty určené přímo pro praní peří. Perte samostatně.

3

Po vyndání z pračky péřovou bundu důkladně protřepejte, aby se oddělilo peří. Poté vložte do sušičky. Použít můžete také několik míčků (například florbalových). Díky nim se vzduch lépe dostane pod povrch a bunda se prosuší. Při špatném sušení totiž může peří zplesnivět či mohou vzniknout na oblečení skvrny.

Varování

Mnoho péřových výrobků – zvláště těch nižší kvality – je vyrobeno jenom na jedno použití, respektive na jednu sezónu. Výrobce předpokládá, že zákazník se příští rok poohlédne po novém zboží, a na praní proto nemyslí. V takovém případě vám může praní bunda i úplně zničit. Pečlivě si proto prostudujte štítek, zda se například všechny materiály, ze kterých je péřová bunda vyrobena, mohou prát dohromady.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak prát softshell
Jak prát softshell
Jak prát softshell | rady a tipy. Softshell je speciální typ funkčního materiálu, který disponuje schopností odolávat nepříznivému počasí, proto se ho…
Jak vyčistit kožešiny doma | rady a tipy
Jak vyčistit kožešiny doma | rady a tipy
Jak vyčistit kožešiny | rady a tipy. Přestože se většinou setkáte s doporučením odnést kožešiny do čistírny, může se stát, že budete potřebovat vyčist…
Jak správně pečovat o boty
Jak správně pečovat o boty
Nabídka obuvi je v našich obchodech obrovská. Když si kupujeme boty, chceme, aby byly nejenom pohodlné, ale aby také dlouho sloužily. Zejména když byl…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.