Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se starat o stan | rady

Jak se starat o stan | rady. O stan je potřeba se starat stejně jako o své obydlí. Pokud dopřejete stanu správnou péči, tak si bohatě vystačíte i s jedním stanem na dlouhé roky. Na trhu je mnoho stanů, které se liší materiálem i svojí velikostí, o všechny stany se ovšem pečuje podobným způsobem. Jak se o stany starat? Čtěte návod.

1

1. Nečistoty

Při používání stanu se nevyvarujeme, aby se neušpinil. Stan vždy čistíme prostřednictvím mokré houbičky, případně houbičky se saponátem. Následně vždy stan vysušíme.

2. Kamínky a broučci

Obvykle se nevyvarujete ani toho, že se vám dostanou nečistoty dovnitř stanu. Vždy se jako první zbavte kamínků, případně mrtvých broučků, kteří jsou častými návštěvníky v letních měsících. Rozložený stan vždy řádně vyklepejte, a pokud jste poblíž domu a stan obsahuje nečistot mnoho, tak klidně použijte ruční vysavač nastavený na nejmenší výkon.

3. Větrání

V každém stanu se sráží voda a to i tím, že v něm dýcháme. Stan je proto vhodné vždy vysušit a to klidně tím, že ho přehodíme přes větev.

4. Díry a poškození

Veškeré díry spravujte prostřednictvím sady na lepení stanů, díry se při dalším fyzickém kontaktu snadno zvětší. Při cestování s sebou vždy noste minimálně vodě odolnou lepicí pásku, abyste místo zafixovali.

5. Impregnace

Moderní stany nikdy neimpregnujte. Jestliže jste majiteli starých “áček“ nebo plátěných stanů, tak můžete použít impregnační sprej k obnovení voděodolnosti.

5. Podlážka

Vždy kontrolujte, jestli je podlážka v pořádku. Nebezpečné jsou především díry, které vám, v případě deště, mohou stan zatopit. Když stanujete, tak nejprve odstraňte všechny ostré předměty z povrchu, na který stan umístíte.

6. Mazání

Mechanické části stanu, tedy zipy a tyčky, čas od času promažte. K promazání využijte spreje nebo technický olej.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udržovat saunu | rady
Jak udržovat saunu | rady. Pořízením sauny si může každý zajistit mnoho příjemných hodin relaxace. Společně se saunou přichází ovšem i povinnost údržb…
Jak opravit plochou střechu | rady
Jak opravit plochou střechu | rady. Ploché střechy jsou výborné, protože se tím ušetří stavba krovu, ale mají jednu nevýhodu, že nevydrží tak dlouho…
Jak tapetovat stěny bytu | rady
Jak tapetovat stěny bytu | rady. Tapetování je jedna z možných úprav stěn v našem bytě. Neklade takové požadavky na vyhlazení a úpravu stěn jako klasi…
Jak si vymalovat byt | rady
Jak si vymalovat byt | rady. Při slově malování naskakuje mnoha lidem husí kůže, malování místností v bytě totiž přináší spoustu práce a starostí, a t…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.