Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se stravovat v těhotenství | rady

Jak se stravovat v těhotenství | rady. Nevíte, co můžete, a čeho by jste se raději měli vyvarovat? Tady je pár rad na stravování během těhotenství.

1

Na prvním místě by měla být čerstvá zelenina a ovoce, mléčné výrobky a libové maso.

2

Dále obilniny, těstoviny, pečivo a rýže. Z těchto potravin má těhotná žena čerpat nejvíce.

3

Zapomínat se nesmí ani na bílkoviny -proteiny. Vydatným zdrojem jsou ryby, maso, vejce a mléčné výrobky.

4

V běžném stavu by měla žena vypít 2 až 3 litry tekutin denně. Když je těhotná, spotřeba se zvyšuje. Pijte také kvalitní stolní vody. Denně vypijte asi 1/2 litru mléka nebo kefíru.

5

Rozhodně byste měla vynechat tvrdý alkohol. Sklenka vína sice neuškodí, ale opatrnosti není nikdy nazbyt.

6

Příliš vhodný není silný černý čaj a káva, když je budete pít, tak s mlékem. V I. trimestru není vhodné pití toniku a coca-coly.

7

V těhotenství byste se také měla vyvarovat rybám, sice obsahují omega-3 mastné kyseliny ale na druhou stranu obsahují rtuť, toxický kov, který může způsobit vážné poškození nervového systému.Těhotné ženy by proto měly omezit konzumaci mořských ryb na méně než 0,3 kg za týden.

8

Dále měkké sýry. Měkké nepasterizované sýry, jako je feta, brie, camembert a kozí sýr, mohou obsahovat bakterie listeriózy, která je pro nenarozené děti velmi nebezpečná.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na jarní očistný půst
Jak na jarní očistný půst | rady a tipy. Jarní půst dodržovali v době před Velikonocemi již naši předkové. Dnes se již v zimě stravujeme jinak než v d…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.