Přejít k hlavnímu obsahu

Jak shodit vánoční kila s pomocí bylinek

I přes veškerou snahu o Vánocích nepřibrat, máte přece jen nějaké to vánoční kilo navíc? V našem článku Vám poradíme, jak shodit vánoční kila s pomocí bylinek. Základem je samozřejmě lehká strava a pravidelný pohyb, avšak bylinky Vám mohou pomoci hubnutí ulehčit a urychlit.

Co je potřeba

Viz další kroky

1

Jako prevenci můžete využít rady z našeho článku Jak během Vánoc nepřibrat | rady a tipy. Součástí Vašich svátečních pokrmů by měl být také sušený či čerstvý tymián, který skvěle dochutí maso, rybu i zeleninu. Navíc působí proti nadýmání a odlehčuje tučná a těžko stravitelná jídla.

2

A jaké bylinky nám pomohou s hubnutím?

Bříza bělokorá – Čaj z listí břízy bělokoré má močopudné účinky, čistí organismus, stimuluje činnost jater a slinivky, tím tělu napomáhá odbourávat tukové zásoby a odstraňovat celulitidu. Z břízy si však můžete připravit také koupel, která pomáhá i při těžších formách obezity. Desetilitrový odvar z 3 hrstí čerstvého březového listí nalijte do vany, dolijte teplou vodou. Koupel provádějte 2x týdně po dobu 15 minut.

3

Fenykl – Čerstvá nať fenyklu se používá pro odtučňovací kůry. Připravte si čaj následujícím způsobem: 25 gramů čerstvé natě zalijte litrem studené vody, přiveďte ji k varu a 15 minut vařte na mírném ohni. Pijte jednu sklenici po obědě a jednu po večeři. 

4

Lapacho – Z lapacha, kůry byliny, která pochází z Jižní Ameriky, si můžete připravit čaj. Tento čaj se používá při trávicích potížích, zlepšuje látkovou výměnu, posiluje játra a ledviny a pomáhá detoxikovat organismus. Na litr vody se přidává 1 polévková lžíce lapacha.

5

Psyllium – Psyllium jsou semena jitrocele vejčitého, která obsahují velké množství vlákniny, jež pomůže vyčistit Váš zažívací trakt. Vypijte je rozmíchané s vodou či džusem nebo třeba v jogurtu či polévce. Psyllium ve střevech nabobtná a zasytí Vás. Postačí 1-2 lžičky psyllia denně. Dodržujte dostatečný pitný režim.

6

A jak Vám může pomoci aromaterapie?

Vyzkoušejte éterický olej grapefruit, který podporuje metabolismus, omezuje chuť na sladké, zabraňuje hromadění nežádoucího tuku, rozpouští nahromaděný tuk a redukuje celulitidu. Éterický olej citron pak zrychluje metabolismus, potlačuje chuť k jídlu, usnadňuje trávení a odbourává tuky.

Použít je můžete pomocí inhalace nebo do svého oblíbeného masážního oleje (mandlového, kokosového apod.) přidejte pár kapek éterického oleje.

Další bylinky, které Vám pomohou s hubnutím, naleznete na tomto odkazu: Jak hubnout s pomocí bylinek | Jak vyrobit krém proti celulitidě.

  • Užití jednotlivých bylin doporučujeme konzultovat se svým ošetřujícím lékařem, obzvláště pak užíváte-li nějaké léky.
  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autor: Jana F.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.