Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit gelovou svíčku

Existuje skupina lidí, která svíčky příliš nemusí a druhá skupina, která je doslova miluje. Gelová svíčka je skvělým tipem na vánoční dárek, o jehož výrobu se mohou zasloužit i malé děti.

Co je potřeba

gel na výrobu svíček knot, špejle, izolepa, dva rendlíky voda vůně do svíček, barvivo do gelových svíček nůžky různé dekorace (kamínky, mušličky a podobně) a teplu odolné sklenice

1

Nejprve si nachystejme sklenice v nichž máme v plánu vytvořit svíci. Na gelovou svíčku můžeme použít různé sklenice, důležité však je, aby odolaly teplu. Z tenkého skla nejsou nejvhodnější. Když máme vybranou sklenici, potřebujeme do ní připoutat knot. Důležité je jeho napnutí, protože volný, ohnutý,, či jinak zkroucený knot by nám nehořel. Pro gelové svíčky je vhodnější knot s kovovým zakončením (lépe se ukotvuje). Knot vybírejte vždy delší, než hloubka sklenice. Kovovým konec položte pokud možno na střed dna sklenice a opatrně zatěžte různými dekoračními předměty, a to tak aby nedošlo k jeho překlopení. druhý konec zafixujte mezi dvě špejle ke kraji sklenice. pevně zafixujte, aby knot stál rovně a byl natažený.

2

fáze dvě... Gel si můžete již rovnou koupit obarvený anebo si jej potom obarvíte speciálními barvami do gelů a svíček. Postup se podobá topení čokolády. Do velkého rendlíku dáte přiměřeně vody a malý vložíte do něj. Do malého kastrůlku vložíte gel a také trošku barvy a pár kapek vůně. S tou vůní to nepřehánějte, protože pak vás z toho bude bolet hlava a nevydržíte v místnosti. Stačí pár kapek. Když se gel rozpustí a obarví, vůně splynou, můžete započít s opatrným naléváním do nádob. Během nalévání můžete do gelu postupně zapoštět další ozdůbky, které pak budou jakoby plavat. Pozor! Nesmí se však dotýkat knotu, protože by tomohlo způsobit potíže při hoření. V případě hořlavých předmětů dotýkajících se knotu je pak dokonce riziko požáru. Gel zalijte až asi jeden centimtr od okraje sklenice. Nechte ztuhnout.

3

Když gel zcela ztuhne, čeká nás poslední fáze. Pro správné hoření je potřebné, aby byl knot zastřižen ve správné délce. Střihnětejej proto asi 1,5 cm od hladiny gelové svíčky. Zbavte se špejlí. Začištěte sklo a máte hotovo.

Barvy ve svíčce můžete prostřídat, vznikne vám tak zajímavá barevná kombinace.

Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.