Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat jahodové řezy | recept

Jahodové řezy | recept. Příprava jahodových řezů nemusí být vázána jen na dobu, kdy zrají jahody. Jahodové řezy můžeme udělat i s využitím kompotovaných jahod. Nabízíme recept na vynikající jahodové řezy, které si můžete dopřát po celý rok. I když nebudou kmání čerstvé jahody ze zahrádky.

Co je potřeba

  • suroviny podle návodu
  • kuchyňské vybavení
1

Jahodové řezy podle našeho receptu jsou jemný moučník, který se skládá ze základního korpusu upečeného z takzvaného olejového těsta a dále z vrstvy jahodového krému, který zpevňuje přidaná škrobová moučka a máslo. Tyto jahodové řezy mají poměrně vysoký obsah cukru a tuku, a tak nejsou vhodné pro diabetiky. Lidé s redukční nebo odlehčovací dietou by raději měli také jen „uzobnout“.

2

Základní korpus na jahodové řezy upečeme z 250 gramů hladké mouky, 250 gramů cukru, čtyř vajec, půl skleničky oleje (můžeme nahradit 200 gramy rostlinného tuku), prášku do pečiva a dvou plných lžic kakaa (nikoliv granka).

3

Oddělíme žloutky od bílků. Žloutky našleháme nebo utřeme s celou dávkou cukru a třemi decilitry vlažné vody. Do žloutkové pěny přilijeme olej (nebo rostlinný tuk) a s moukou, do které jsme zamíchali půl prášku do pečiva a dvě lžíce kakaa. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Pomocí ploché vařečky jej opatrně zapracujeme do těsta.

4

Pečicí plech vymažeme tukem a vysypeme strouhánkou. Vlijeme na něj těsto, stěrkou uhladíme, aby bylo rovnoměrně rozprostřené. Upečeme při 200 stupních. Pečení trvá asi deset minut, vrstva těsta není vysoká. Vyndáme z trouby a necháme vychladnout.

5

Než těsto vychladne, připravíme si jahodový krém. Jahodový kompot slijeme. Z tří decilitrů šťávy z kompotu nebo ze tří deci vody silněji ochucené jahodovým sirupem a ze dvou vrchovatých lžic škrobové moučky (solamyl nebo i maizena) uvaříme hustou kaši. Na jahodovou kaši můžeme použít i jahodový či vanilkový pudinkový prášek. Necháme vychladnout.

6

V míse vyšleháme 250 gramů másla a 200 gramů moučkového cukru. Postupně zašleháváme jahodovou kaši.

7

Jahodový krém natřeme na korpus a vmáčkneme do něj buď jahody z kompotu nebo čerstvé jahody. Dáme dobře vychladit a pak krájíme na menší podélné řezy. Krájíme vždy jen takové množství, které se sní, aby jahodové řezy zbytečně nezteplaly. Dobré pochutnání přeji!

V případě použití jahodového pudinkového prášku uvaříme kaši ze 3,5 deci mléka a jednoho prášku. Krém tím velmi získá.

Autor: eliska1544
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak upéct rychlé jahodové řezy
Jahodová hitparáda pokračuje a nabízím další recept. Na své si přijdou všichni ti, co neradi tráví čas v kuchyni. Řezy s jahodovým krémem jsou hotové…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.