Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct jahodový tvarožník | recept

Tvaroh je výtečný v kombinaci téměř s jakýmkoli (nejen) letním ovocem a o jahodách to platí obzvlášť. Tento koláč lze pak bez nadsázky považovat za jiné skupenství tvarohu. Navíc ho jahody krásně provoní a smlsnou si na něm i ti, kdo sladké příliš nemusí, protože do tohoto koláče se nepřidává velké množství cukru a navíc neobsahuje ani příliš moc mouky, což jistě také mnozí ocení.

Co je potřeba

Co budeme potřebovat:

500 g tvarohu (2 vaničky polotučného nebo nízkotučného)
100 g třtinového cukru
1 vanilkový cukr
2 vejce
30 g polohrubé mouky
60 g dětské krupičky
60 ml mléka
150 g jahod (lze použít i jiné ovoce)

1

Troubu předehřejeme na 180°. Tvarohy vyklepneme z vaniček do středně velké mísy.
Třtinový cukr odvážíme a spolu s vanilkovým přisypeme k tvarohům, vše dobře promícháme, případně použijeme ruční mixér, aby se vše lépe spojilo. Doporučuji použít opravdu třtinový cukr a nenahrazovat ho klasickým bílým řepným, třtinový cukr je totiž nejen zdravější, ale má i specifickou lehce karamelizovanou chuť, která se do výsledného efektu promítne.

2

Poté po jednom přidáme obě vejce, celou směs šleháme tak dlouho, dokud nemá hladkou konzistenci. Polohrubou mouku prosejeme a postupně přisypeme k tvarohovému těstu. Dále přidáme dětskou krupičku a důkladně zamícháme, vznikne nám tužší těsto, které opatrně naředíme mlékem.

3

Kulatou dortovou formu o průměru 30 cm si vymažeme máslem a vyložíme pečícím papírem tak, aby nám dokonale přiléhal ke stěnám formy. Těsto do ní nalijeme a povrch uhladíme příborovým nožem nebo stěrkou. Nakonec si připravíme jahody, ty očistíme a důkladně propereme. Jahody nakrájíme na čtvrtky a rovnoměrně jimi poklademe připravené těsto.

4

Kdo má radši sladší chutě může ještě povrch koláče lehce posypat 1-2 lžícemi cukru. Koláč pečeme přibližně 40 minut a podáváme ho vychladlý a rozkrájený na řezy. Dobrou chuť!

Autor: marketahoz
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na domácí Ferrero Rocher
Jak na domácí Ferrero Rocher | recept na domácí ferrero kuličky. Kdo by nemiloval, luxusní pochoutku zvanou Ferrero Rocher, že? Jemnou, vláčnou, krémo…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.