Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct jahodovou bublaninu | recept

24. Červen 2014

Recept na jahodovou bublaninu. Něco dobrého upéct nemusí být tak náročné. Ze zahrádek a sadů máme plno různého ovoce, obchodní domy se předhánějí s nabídkou i mimo naši sezónu, takže jahodovou bublaninu si můžeme upéct skoro celý rok. Nejlepší jahodová bublanina je ale z jahod vypěstovaných na naší zahrádce.

Co je potřeba

Na přípravu jahodové bublaniny si přichystejte:

120 g másla, změklého, další na vymazání formy
220 g moučkového cukru
4 vejce, žloutky a bílky zvlášť
400 ml vlažného mléka
600 g polohrubé mouky
1 sáček kypřicího prášku
hrubá mouka na vysypání formy
moučkový cukr na poprášení
špetka soli
500 g čerstvých jahod, odstopkovaných a nakrájených

Kuchyňské zařízení:
kuchyňský robot

1
Čím přípravu jahodové bublaniny začít? Nejdříve utřete máslo v robotu společně s cukrem a žloutky až do světlé hmoty. Pak do směsi přimíchejte vlažné mléko a polovinu proseté mouky.
2
Z bílků a špetky soli ušlehejte tuhý sníh. Zbytek mouky také prosejte a s kypřicím práškem přidejte k těstu v robotu. Nakonec opatrně vmíchejte sníh z bílků.
3
Plech, měl by mít vyšší okraje, vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Můžete použít i dortovou formu.
4
Jahody obalte do hrubé mouky, aby se při pečení nepropadávaly do těsta.
5
Vlijte polovinu těsta a pokryjte polovinou jahod. Pak vše zalijte druhou půlkou těsta a poklaďte zbylými jahodami.
6
Bublaninu pečte v troubě ohřáté předem asi na 180°C zhruba 3/4 hodiny. Upečené těsto jahodové bublaniny se pozná podle toho, že neulpívá na špejli, kterou ho propíchnete.
7
Upečenou jahodovu bublaninu vyndáme z trouby, necháme vychladnout a posypeme moučkovým cukrem, případně dozdobíme šlehačkou. Bublanina s jahodami je po vychladnutí hotová k podávání.

Místo jahod lze použít i jiné ovoce, maliny, ostružiny, půlené švestky řeznou plochou nahoru, bublaninu lze posypat i drobenkou.

Autor: chorche
Hodnocení
Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jahody a zmrzlina - to prostě k sobě patří stejně jako jahody a šampaňské. Jahodovo-zmrzlinové osvěžení, to je výborný dezert při nečekané návštěvě. A…
Obrázek není k dispozici
Zapékané jahody? To je výborný teplý dezert, který se hodí k chladnějším večerům. Pokud máte rádi jahody stejně jako já, pak musíte zapékané jahody ur…