Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat pomazánku z uzené makrely | recept

Jak udělat pomazánku z uzené makrely | recept. Pomazánka z uzené makrely - recept podle kuchařů z pořadu Kluci v akci. Tato pomazánka z uzené makrely je trochu zvláštní tím, že může sloužit jako dip, do kterého se namáčejí kousky zeleniny. Lahodná chuť pomazánky z makrely vás určitě potěší, o to více, pokud je recept na pomazánku prověřen kuchaři Ondřejem Slaninou a Filipem Sajlerem z pořadu Kluci v akci.

Co je potřeba

1 středně velká uzená makrela

250 g měkkého polotučného tvarohu

hlavička česneku

lžíci olivového oleje

jarní cibulka

sůl a řeřicha

1

Čím pomazánku z uzené makrely začít? Přichystejte si všechny uvedené suroviny.

2

Samotnou přípravu pomazánky z uzené makrely začneme česnekem. Použijte nejlépe český česnek, který vyniká chuťovými vlastnostmi a obsahem silic. Česnek oloupejte a vložte do trouby na cca 30 minut. Nastavte teplotu 180°C. Česnek z trouby pak vytáhněte a nechte vychladnout.

3

Pokud se rozhodnete pomazánku z uzené makrely podle receptu kuchařů z pořadu Kluci v akci využít jako dip, přichystejte si také 2 mrkve a 2 řapíky řapíkatého celeru. Zeleninu zbavte nečistot, omyjte a nakrájejte na špalíčky, které budete v pomazánce z uzené makrely namáčet. Před podáváním uchovejte takto nakrájenou zeleninu v chladničce.

4

Makrelu očistěte a zbavte kostí a kůže. Použijte ponorný šlehač nebo obdobný kuchyňský přístroj k vyšlehání pomazánky. Vyšlehejte hladkou hmotu z makrely, polotučného tvarohu, v troubě upečeného a již zchladlého česneku a olivového oleje.

5

Pomazánka z uzené makrely je téměř hotová. Zbývá ji dochutit solí tak, jak to máte rádi, a najemno nakrájenou jarní cibulkou. Pomazánku z uzené makrely vložte do misek a posypte přichystanou řeřichou. Podávejte s na špalíčky nakrájenou zeleninou, kterou jste si uložili v chladničce, popř. pomazánku použijte klasicky na jednohubky, chlebíčky, kousky nakrájeného rohlíku či jiného druhu pečiva.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat domácí rybí salát | recept
Rybí salát | recept. Na domácí rybí salát dobře zužitkujeme části ryb, které zbyly po filetování nebo méně kvalitní části kapra od ocasu. Na rybí salá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.