Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit mobil nad dětskou postýlku | DIY

Jak vyrobit mobil nad dětskou postýlku | DIY

Závěsný mobil slouží nejen k dekoračním účelům, ale může být i praktickým pomocníkem. Poutá dětskou pozornost, což je výhodou, pokud je dítě neklidné. Jeho výroba je velice jednoduchá. Pokud použijete fantazii, lze jej vyrobit z větve nebo ramínka na šaty. Zavěsit na něj můžete drobné hračky, přírodniny nebo (v mém případě) origami skládanky.

Co je potřeba

větev
origami papír
rybářský vlasec
potřeby pro uchycení mobilu do zdi

1

Čtverec papíru položte rohem šikmo nahoru a přeložte napůl podle svislé osy. Rozložte a znovu přeložte podél vodorovné osy, vytvoříte si tak pomocné sklady.

2

Pravou polovinu zvedněte, rozevřete a jemně složte do tvaru kosočtverce. Uhlaďtě hrany. Stejný postup opakujte s levou polovinou. Výsledný tvar připomíná dráčka.

3

Dolní (volné) okraje přeložte ke středové linii. Nyní se tvar podobá kornoutu zmrzliny. Horní trojúhelník (kopečky zmrzliny) přehněte dolů přes kornout. Tímto si tvoříte základ pro tělo jeřába.

4

Zmrzlinový kornout opět otevřete, uchopte špičku vrchní chlopně a zvedněte ji nahoru. Okraje chlopně se seběhnou ve středu. Uhlaďtě do tvaru dvou spojených kosočtverců a stejný postup opakujte z druhé strany. Tímto jste si vytvořili základ pro křídla, ocas a hlavu.

5

Skládanka je stále položena škvírou k sobě. Vrchní vrstvu na obou stranách přeložte ke středové linii, otočte a opakujte postup na druhé straně. Horní polovina nyní již tvoří křídla.

6

Vnitřním skladem (prohnutím) vytvořte ze spodních rohů ocas a hlavu.

Podrobný video návod na složení origami k nalezení ZDE: Jak složit papírového jeřába – ORIGAMI

7

Uchopte křídla jeřába a zlehka je roztáhněte do stran, tělo mírně zploštěte.

Podrobný video návod na složení origami k nalezení ZDE: Jak složit papírového kolibříka – ORIGAMI

8

Větev zbavte kůry a připevněte ji ke zdi, stropu nebo obojímu. Tělo jeřába propíchněte jehlou s vlascem a zavěste.

Podrobné video návody na složení origami k nalezení ZDE: Jak skládat ORIGAMI – video návody

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit smutnic | rady a tipy
Jak se zbavit smutnic | rady a tipy
Jak se zbavit smutnic | rady a tipy. Jsou otravné a užírají kořínky našich pokojových rostlin. Řeč je o smutnicích, malých, černých muškách, které při…