Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit rodinný adventní kalendář z krabiček od Happy Mealu

27. Listopad 2014

Často jsem přemýšlela, nad podobou současných adventních kalendářů. Abych blíže pochopila jeho pravý účel, zapátrala jsem v historii a zjistila jeho původ. Historie adventního kalendáře sahá až do roku 1851, kdy byl ručně vyroben úplně první kalendář spjatý s křesťanským adventem. Kalendář se dále vyvíjel a v jeho okénkách vyrobených z tvrdého papíru byly ukryty obrázky, verše či citace z Bible. Adventní kalendář by nám měl připomenout pravé poselství Vánoc. Uchvácena touto myšlenkou, začala jsem i já přemýšlet nad podobou adventního kalendáře, který bych chtěla pro svoji rodinu vyrobit. Vzpomněla jsem si na krabičky, které jsem si nechávala z dětského Happy Mealu. A začala tvořit.

Co je potřeba

Krabičky od Happy Mealu (24 ks),
balící jednobarevný papír,
nůž, nůžky, tavící pistole, lepidlo Herkules,
ozdoby podle vkusu

1

Změřila jsem si přední díl krabičky, kde bude i otevírací okénko, míry zakreslila na velký jednobarevný vánoční papír a vystřihla. Tento díl jsem použila jako šablonu a celkem jsem měla 24 kusů.

2

Přední část krabičky jsem natřela lepidlem (Herkulesem) a vystřižený kus na ni nalepila. Takto jsem postupovala u všech krabiček a nechala chvilku lepidlo zaschnout.

3

Vzala jsem si nožík a vyřízla dvířka adventního kalendáře. Z drátků jsem si rukou vytvořila číslice a ty jsem na krabičky nalepila tavící pistolí. Poté následovalo nalepení dřevěných srdíček a mašliček.

4

Z loňského kupovaného adventního kalendáře jsem vystříhala obrázky a nalepila. Krabičky jsem přilepila podle data, tavící pistolí k sobě.Tavičku jsem použila i na vrchní část krabiček, aby na nich dobře držel umělý sníh. Vlastnoručně vyrobený adventní kalendář jsem ozdobila sněhovými kuličkami a hvězdou.

5

Každému členovi rodiny jsem připravila malý dáreček. Celá rodina pak podle původní tradice, která mě opravdu zaujala, bude mít každý den v okénku biblický verš.

Věřím, že se vám tvoření adventního kalendáře vydaří a potěšíte s ním své milované.

Autor: loglindak
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat adventní věnec | tipy
Jak udělat adventní věnec | tipy. Výroba adventního věnce je velmi jednoduchá, záleží jen na fantazii tvůrce.Tradičními barvami adventu jsou fialová,…
Jak si vyrobit vánoční dekorace
Vánoční dekorace | návody. Na Vánoce je zvykem zdobit si domácnost různými vánočními aranžmá. Obchody jich nabízejí spousty, mnohdy velmi drahých. Let…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.